Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Myślał o samobójstwie, dzisiaj ewangelizuje

środa, 11 marca 2015 13:33 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Masz jedno życie, powtórki nie będzie. Takie hasło przyświeca organizatorom rekolekcji wielkopostnych, które odbywają się w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Organizatorem jest parafia św. Wacława w Radomiu.

Gościem rekolekcji jest hip-hopowiec Piotr Plichta "Poison". - Brałem narkotyki. Kradłem. Krzywdziłem ludzi. Stoczyłem się na samo dno. Miałem myśli samobójcze. Ale jeden dzień zmienił w moim życiu wszystko. Wystarczyło spojrzenie w lustro, kiedy dostrzegłem w sobie trupa. Wystarczyło zawołanie do Boga z dna otchłani. Bóg odpowiedział w najgorszym momencie mojego życia - mówił Piotr Plichta.

Dziś rapuje o Bogu, o wartościach chrześcijańskich. Występuje w całej Polsce z innymi raperami chrześcijańskimi. - Bez Boga moje życie nie miałoby sensu. Jest cudem, bo zostałem ocalony i wyzwolony - mówił hip-hopowiec:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Główna myśl, jaka towarzyszy mu podczas spotkań z młodzieżą to słowa: "Masz jedno życie, powtórki nie będzie". - Staram się w ciągu 45 minut przekonać młodzież, że Bóg istnieje. Moje życie jest tego przykładem. Muzyka to dobra płaszczyzna by to pokazać. Kiedyś brałem narkotyki, a dzisiaj największym moim "odurzeniem" jest Bóg - mówił Piotr Plichta. - O miłość trzeba walczyć całe życie, bo nienawiść przychodzi zbyt łatwo - dodał muzyk.

Ks. Maciej Gizicki z parafii św. Wacława w Radomiu powiedział, że pomysł rekolekcji jest prosty. - Ewangelizacja przez świadectwo. To pociąga młodych ludzi, kiedy widząc człowieka, który doświadczył miłości Boga - powiedział ks. Gizicki.

Forma rekolekcji spodobała się uczniom Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. - Znieczulica ogarnia nas wszystkich, dlatego takie spotkania z ludźmi, którzy doświadczyli czegoś niesamowitego, są bardzo ubogacające - powiedział Mateusz Kilian. Z kolei Bartłomiej Zielonka przyznał, że nie jest człowiekiem silnej wiary, ale cieszy się, że są ludzie, którzy pokazują wartościowy świat. Rekolekcje potrwają do piątku.