Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Prawnicy ze wsparciem świętego

czwartek, 12 marca 2015 09:23 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Radomiu powstała wspólnota modlitewna prawników i pracowników wymiaru sprawiedliwości. Patronuje jej św. Jan Paweł II. Mszę świętą w kościele św. Jadwigi Królowej w Radomiu celebrował o. Joseph Vadakkel, który został opiekunem duchowym wspólnoty.

O. Joseph Vadakkel powiedział, że członkowie wspólnoty powinni stawiać w swoim życiu na prawo miłości. Poinformował również, że patronem grupy modlitewnej został św. Jan Paweł II. - Nauczanie papieża z Polski, dotyczące szczególnie rodziny, bardzo mnie poruszyło. Rodzina jest czymś ważnym. To nauczanie będzie przyświecało całej wspólnocie. Jest mądre, głębokie i wypełnione duchem. Wierzę, że będzie przemieniało ludzkie serca. Św. Jan Paweł II jako człowiek z Polski, będzie dotykał serca prawników, by rozszerzali płomień eucharystyczny na całą Polskę. Oni mają dużą rolę w społeczeństwie. Swoim działaniem mogą zwiększyć oddziaływanie św. Jana Pawła II na społeczeństwo - powiedział o. Joseph Vadakkel.

Prawniczka Anna Szymańska powiedziała, że pomysł założenia wspólnoty, która zgromadzi prawników i pracowników wymiaru sprawiedliwości, pojawił się po spotkaniu z o. Josephem Vadakkelem podczas rekolekcji w ośrodku w Jedlni w ubiegłym roku. W czasie rozmów poruszane były kwestie duchowe, ale i te związane z pracą. To wtedy rekolekcjonista zaproponował, żeby stworzyć wspólnotę prawników. - Podzieliłam się tym pomysłem ze znajomymi w pracy i - ku mojemu zaskoczeniu - okazało się, że jest potrzeba takich spotkań, na których można porozmawiać na nurtujące nas tematy oraz pomodlić się, uczestniczyć w Eucharystii czy adorować Najświętszy Sakrament - powiedziała Anna Szymańska.

W grupie jest również prawnik Robert Barszczyński. - To ma być takie miejsce przemyśleń życiowych. Chcemy duchowo się wzmacniać. Bez darów Ducha Świętego nie ma dobrego człowieka i prawnika - powiedział Robert Barszczyński.

Kapelanem wspólnoty został ks. Arkadiusz Latosek, duszpasterz akademicki.

Sabu Sebastian Vadakkel urodził się 16 stycznia 1965 r. w miejscowości Kallarkutty w stanie Kerala w Indiach. Wstąpił do seminarium Kongregacji Przenajświętszego Sakramentu w Kottayam. Tam przyjął imię Joseph. Studiował teologię i filozofię. W 1993 r. przyjął święcenia kapłańskie. Rok później założył Ośrodek Rekolekcyjny w Kalady. W 1997 r. przyjechał po raz pierwszy do Europy, aby prowadzić rekolekcje. W 2003 r. udał się na Filipiny, gdzie ukończył studia doktoranckie. Założył Centra Rekolekcyjne "Eucharystyczny Płomień" w Niemczech i Belgii. Od kilku lat odwiedza również inne kraje: Polskę, Słowację, Słowenię i Czechy. W swojej posłudze prowadzi rekolekcje dla rodzin, kapłanów, osób starszych i samotnych, dzieci i młodzieży oraz wszystkich, którzy chcą słuchać słowa Bożego. Cechami charakterystycznymi wszystkich spotkań czy rekolekcji z o. Vadakkelem są adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo wiernych relikwiami świętych Kościoła.