Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Zaadoptuj dziecko od zaraz!

piątek, 20 marca 2015 13:25 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Już ponad 5,5 tys. nazwisk liczy "Księga Życia", prowadzona przed Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej. Z racji zbliżającego się Dnia Świętości Życia działacze pro-life zachęcają do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W najbliższą niedzielę, 22 marca ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia. Jego uczestnicy wyruszą o godzinie 17.00 sprzed radomskiej katedry i przejdą Aleją bp. Jana Chrapka i ul. Żeromskiego do kościoła bernardynów. Tam, przy figurze Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia, nastąpi zakończenie marszu.

- To wydarzenie ma być świadectwem osób, które szanują życie ludzkie - mówi ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin. Do udziału w marszu zaproszone są wszystkie ruchy i stowarzyszenia oraz organizacje kościelne. - Prosimy, by uczestnicy marszu mieli ze sobą sztandary czy loga, które będą ich identyfikować. Chodzi o to, by było to świadectwo nie anonimowych, ale konkretnych ludzi - dodał ks. Adamczyk.

Dzień Świętości Życia upowszechnia ideę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na modlitwie przez 9 miesięcy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Osoby, które podejmują się tego dzieła, wpisane są do "Księgi Życia". Jest w niej już 5500 nazwisk. Wiele osób kolejny raz duchowo adoptuje dziecko, wspierając poprzez modlitwę rodziców, aby nie bali się jego przyjścia na świat.

- Naszą działalnością dołączamy do wielkiej rzeszy osób w Polsce i na świecie, które bronią życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci przez modlitwę, organizację marszów, pielgrzymki w obronie życia, zbieranie podpisów i pisanie protestów do władz, aby stanowiły prawo chroniące życie ludzkie - mówi Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

Z kolei 25 marca w kościele bernardynów o 18.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, po nabożeństwie o 18.30 Msza św. z podjęciem dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Eucharystii przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik. Po liturgii ok. 19.30 procesja ze świecami przejdzie pod pomnik Maryi Matki Życia. Przy pomniku nastąpi zawierzenie dzieła ochrony życia Matce Bożej.