Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Kolejne formacyjne spotkanie dla nauczycieli i wychowawców

wtorek, 14 kwietnia 2015 21:06 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

W najbliższą niedzielę, 19 kwietnia, o godzinie 17:00 w kościele oo. Jezuitów w Radomiu odbędzie się Msza święta dla nauczycieli i wychowawców, a po niej comiesięczne spotkanie formacyjne w Sali Konferencyjnej Wydziału Katechetycznego Kurii Radomskiej. 

- W tym roku w ramach spotkań organizowanych przez Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej diecezji zapoznajemy się w sposób systematyczny i możliwie gruntowny z myślą społeczną Jana Pawła II zawartą w jego encyklikach społecznych. Przedmiotem naszej dyskusji będzie pierwsza encyklika społeczna Jana Pawła II Laborem exercens, w której papież podjął zagadnienie ludzkiej pracy, jej godności a także problemów i zagrożeń, jakie mogą pojawić się w tej dziedzinie ludzkiego życia – mówi ks. dr Wojciech Wojtyła diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców. 
Gościem spotkania i prelegentem będzie ks. mgr Łukasz Zieliński doktorant w katedrze Teologii Kultury Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który wygłosi referat na temat: ,,Duchowość pracy w encyklice Laborem exercens Jana Pawła II”. - Wszystkich chętnych nauczycieli, pracowników oświaty a także wszystkich zainteresowanych, chcących włączyć się w inicjatywę zgłębiania społecznej myśli Jana Pawła II serdecznie zapraszam – w najbliższą niedzielę, 19 kwietnia godzina 17.00 kościół oo. Jezuitów w Radomiu – zaprasza ks. dr Wojciech Wojtyła.