Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Solidarność z Nepalem

czwartek, 30 kwietnia 2015 15:00 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Diecezja radomska włączy się w pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu. Z odezwą do wiernych wystąpił biskup Henryk Tomasik odpowiadając tym samym na apel papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi. O wsparcie apeluje też Caritas Polska.

Bp Henryk Tomasik przypomniał, że "liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych". Dodaje, że w Nepalu władze proszą o pomoc humanitarną a na miejscu już pracuje ekipa Caritas.

Biskup radomski napisał, że Kościół katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. - Potrzebna jest zarówno modlitwa jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych - czytamy w odezwie, która zostanie odczytana w kościołach diecezji radomskiej.

Z tej racji 10 maja zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. Zebrane środki zostaną przesłane do Caritas Polska. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052.

Zapraszamy do nas: