Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Z różańcem na Jasną Górę

wtorek, 12 maj 2015 14:45 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ruszyły zapisy na III Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę.

III Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się 6 czerwca na Jasnej Górze. Zgłoszenia przyjmują moderatorzy diecezjalni do 25 maja. Mszy Św. na wałach jasnogórskich będzie przewodniczył biskup Stanisław Stefanek z Łomży. Swój udział zapowiedział także Delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Żywego Różańca arcybiskup Wacław Depo.

- Wobec zagrożeń świętości i trwałości małżeństwa i rodziny, odpowiadając na apel papieża Franciszka, chcemy modlitwą wspierać Synod Biskupów - mówił Krajowy Moderator Żywego Różańca ks. Szymon Mucha. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: "Różaniec ocaleniem rodziny".

Ks. Mucha dodał, że po zatwierdzeniu Statutu Żywego Różańca przez Konferencję Episkopatu Polski i odrodzeniu ogólnopolskiej struktury, pielgrzymka jednoczy ogromną armię ludzi modlących się codziennie na różańcu, należących do Żywego Różańca w poszczególnych parafiach i diecezjach w Polsce. - Pokazała to ubiegłoroczna pielgrzymka na którą przybyło ponad dwadzieścia pięć tysięcy praktycznie ze wszystkich diecezji w Polsce - poinformował ks. Szymon Mucha.

Pielgrzymka rozpocznie się o 9.30. W programie jest program słowno-muzyczny przygotowany przez archidiecezję krakowską, śpiew i nauka hymnu Żywego Różańca, słowo Krajowego Moderatora Żywego Różańca, wprowadzenie w temat pielgrzymki przez Krajowego Duszpasterza Rodzin ks. Przemysława Drąga, spotkanie z redakcją "Różańca" oraz spotkanie z Papieskimi Dziełami Misyjnymi. O godzinie 11.00 różaniec poprowadzi o Stanisław Przepierski z archidiecezji warszawskiej, zaś w południe rozpocznie się Msza święta

Zgłoszenia na pielgrzymkę w każdej diecezji w Polsce przyjmuje moderator diecezjalny do 25 maja. Następnie informacje należy przekazać na adres: lub telefonicznie: 509-742-553.

Do Żywego Różańca w całej Polsce należy około 2 mln wiernych. Koła i Róże różańcowe działają we wszystkich diecezjach w Polsce. W 2013 roku dzieło Żywego Różańca w Polsce otrzymało nową ogólnopolską strukturę, która została ujęta w Statucie "Stowarzyszenia Żywy Różaniec" i zatwierdzona przez polskich biskupów. Pismem formacyjnym dla wspólnot Żywego Różańca i tych, którzy ukochali modlitwę różańcową jest miesięcznik "Różaniec" wydawany przez siostry loretanki.