Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wsparcie dla najuboższych

czwartek, 11 czerwca 2015 14:16 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Caritas Diecezji Radomskiej i Radomski Bank Żywności przekażą pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących. Osoby ubogie będą mogły skorzystać ze wsparcia w formie paczki z żywnością lub posiłku. - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisywania się na listę w naszym biurze - informuje ks. Robert Kowalski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.
O akcji poinformowano w czasie konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w siedzibie radomskiej Caritas. Krzysztof Sokołowski, dyrektor Radomskiego Banku Żywnościowego, który powstał z inicjatywy biskupa Jana Chrapka poinformował, że celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020 jest wsparcie żywnościowe dla osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. - Będziemy przekazywać żywność do lokalnych organizacji społecznych, które zajmują się pomocą potrzebujących m.in. do: jadłodajni, domów opieki, stowarzyszeń dla rodzin wielodzietnych, świetlic środowiskowych i innych organizacji - powiedział dyrektor Sokołowski.

Aby skorzystać z pomocy należy najpierw zwrócić się do odpowiadającego terytorialnie Ośrodka Pomocy Społecznej, by uzyskać skierowanie. Osoby bezdomne otrzymają wsparcie na podstawie oświadczenia podpisanego w organizacji lokalnej np. jadłodajni lub noclegowni.

Ks. Robert Kowalski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej poinformował z kolei, że od przyszłego tygodnia rozpocznie się zapisywanie osób na listę oczekujących na dary żywnościowe. - Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia działań pomocowych. Dystrybucja darów rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu - powiedział ks. Kowalski.

Na pomoc podopiecznych radomskiej Caritas będzie mogło liczyć ponad 4 tys. osób, zaś Radomskiego Banku Żywności ok. 27 tys. Na jedną osobę będzie przypadało od 48 do 65 kg żywności. Paczki będą tworzone z 13 produktów spożywczych takich jak: makaron, kasza, ryż, płatki kukurydziane, mielonka wieprzowa, klopsiki w sosie, ser żółty, mleko, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, groszek z marchewką, cukier i olej.

Paczkę żywnościową lub posiłek mogą otrzymać osoby najbardziej potrzebujące, których dochód nie przekracza 813 zł dla osoby samotnie gospodarującej lub 684 zł dla osoby w rodzinie.

Zapraszamy do nas: