Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wsparcie dla ofiar przemocy

piątek, 12 czerwca 2015 13:21 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Osoby, które borykają się z problemem przemocy w rodzinie i potrzebują profesjonalnej pomocy prawnej, psychologicznej i psychoterapeutycznej, będą mogli bezpłatnie skorzystać z pomocy oferowanej przez Caritas Diecezji Radomskiej. A wszystko to w ramach programu zleconego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej "Miejsce i czas rozwojowych spotkań".
Zainteresowani będą mogli skorzystać z kilku form pomocy: konsultacji i doradztwa prawnego, poradnictwa psychologicznego, grupowej terapii wsparcia czy warsztatów wychowawczych dla rodziców dzieci przedszkolnych. Dorota Kosman, dyrektor Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie przy radomskiej Caritas informuje, że zadanie jest kierowane do osób z Radomia i spoza, które w wyniku trwania w sytuacji przemocy czy też zetknięcia się z problemem przemocy w rodzinie, czują się poszkodowane. - Generalnie do osób, które bezwzględnie potrzebują specjalistycznej i profesjonalnej pomocy. Zakładamy, że z pomocy skorzysta ok. 250 osób - powiedziała Dorota Kosman.

Karolina Wieczorek, psychoterapeuta dodaje, że w ramach projektu zainteresowani będą mogli skorzystać z porad prawnych i psychologicznych. - Zapraszamy kobiety i mężczyzn, którzy zostali dotknięci przemocą w rodzinie. Nowością będą warsztaty wychowawcze dla rodziców dzieci przedszkolnych. Są to zajęcia dla tych rodziców, którzy chcą zdobyć wiedzę i kształtować swoje umiejętności wychowawcze - poinformowała Karolina Wieczorek.

W ramach projektu czynny jest punkt konsultacji, doradztwa merytorycznego i zabezpieczenia. Jego zadaniem jest obsługa potrzeb zgłaszających się osób w obszarze socjalnej i prawnej - mówi. Punkt jest czynny w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8.00 do 16.00, a we wtorki i czwartki od 10.00 do 18.00. Pomoc jest realizowana w siedzibie Ośrodka Wsparcia dla ofiar Przemocy w Rodzinie przy ulicy Kościelnej 5 w Radomiu do grudnia 2015 roku.

Zapraszamy do nas: