Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

"Nasza Jedlnia" po raz setny

środa, 17 czerwca 2015 10:37 / Autor:
Parafianie ze św. Mikołaja w Jedlni już od 8 lat mają swoje pismo. "Nasza Jedlnia" ukazała się sto razy.

W inicjatywę zaangażowanych jest wiele osób związanych z parafią i ze Stowarzyszeniem Jedlnia. - Szkoły i strażacy i wspólnoty, które działają w parafii, każdy chce się jakoś pokazać - mówi ks. proboszcz Janusz Smerda. Pomysłodawcą i pierwszym naczelnym pisma był Wojciech Pestka. Obecnie redaktorem naczelnym jest Danuta Szegda - Pestka.

Nie ma problemu ze znalezieniem tematów. Przede wszystkim chodzi o promocję bogatej historii królewskiej Jedlni, przekazywanie treści religijnych i dzielenie się czym żyje dana społeczność. I tak w jubileuszowym numerze możemy przeczytać o święcie strażackim, poświęceniu chorągwi Kół Żywego Różańca, sukcesach dzieci i młodzieży, ale także o sytuacji w klubie "Królewscy" Jedlnia. Jest też informacja o historii jedleńskiej plebanii. Wielu czytelników zainteresuje z pewnością wywiad z Michałem Golbergiem, motoparalotniarzem z Jedlni Kolonii.

W Radiu Plus Radom o "Naszej Jedlni" mówił ks. Janusz Smerda.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.