Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 czerwca - Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Radio Plus Radom /Dla lasu - dla ludzi/Dzień Pszczoły w Pionkach

Radio Plus Radom

Dzień Pszczoły w Pionkach

03 sierpień 2018 / Tekst

W niedzielę odbędzie się I Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie.

Miejsce służące upamiętnieniu bartnictwa i promocji pszczelarstwa utworzone zostało w ubiegłym roku. Teraz czas na imprezę, która ma spopularyzować ten zakątek Puszczy Kozienickiej, zagospodarować potrzeby imprezowe okolicznych mieszkańców i turystów. Jest również odpowiedzią na renesans pszczelarstwa hobbystycznego. To także forma uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszystko rozpocznie się o godz. 13.15. Poświęcona zostanie kapliczka św. Tekli przy „Królewskim Gościńcu”, w pobliżu miejscowości Stoki. Następnie uczestnicy przeniosą się do kolejnej kapliczki - św. Franciszka. Tam posadzony zostanie dąb "Józef". W ten sposób upamiętniona zostanie 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 14 sprawowana będzie Msza Św. w Bartnym Kącie. Po liturgii przyjdzie czas na edukację i rozrywkę. Będzie można obejrzeć ule, ale też ciekawe wystawy dotyczące pszczelarstwa i nie tylko. Zagrają sygnaliści myśliwscy. Nie zabrakine również innych atrakcji muzycznych. Dla dzieci przygotowane zostały specjalne warsztaty. Będzie też można posmakować przeróżnych miodów.

Na Pionkowski Dzień Pszczoły można dojechać rowerem. Rajd wystartuje w południe z Ogródka Jordanowskiego. Uczestnicy pojadą przez Jedlnię, a następnie udadzą się do kapliczki św. Tekli i kolejnych miejsc. Trasa rajdu mierzy ok. 15 km.

Bardzo liczne jest grono organizatorów: Nadleśnictwo Kozienice, Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, Miasto Pionki, Gmina Pionki wraz z Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pionkach, Towarzystwem Rowerowym - Pionki, Kozienickim Parkiem Krajobrazowym, Muzeum Regionalnym w Kozienicach, parafią w Jedlni i Cecylówce oraz PTTK Kozienice.

O imprezie rozmawialiśmy z zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice Arturem Mazurem. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4