Audycje Radiowe
R. Mordak: Nie bojkotujcie Kukiz 15!
- Chcielibyśmy wystąpić z apelem, żeby media, nie tylko publiczne, ale w ogóle nie bojkotowały naszego ruchu - mówił Robert Mordak poseł Kukiz 15, który był gościem "Bilansu Dnia", w środę 23 stycznia.
Z naszym gościem komentowaliśmy decyzję PO o bojkocie mediów publicznych. Pojawiły się jednocześnie opinie, że być może bojkot będzie szansą dla mniejszych ugrupowań i to ich członkowie, działacze będą częściej zapraszani do studia. - Jeżeli chodzi o telewizję publiczną to marginalną część czasu antenowego zajmujemy. Wiele mediów komercyjnych w ogóle nas nie zaprasza. Powód jest prosty my nie mamy dotacji partyjnych, nie jesteśmy w stanie finansować żadnego z mediów i dlatego jesteśmy spychani na margines. Apelujemy o to, by nie bojkotować ruchu Kukiz 15 i dziękuję Radiu Plus Radom za to zaproszenie - mówił gość Bilansu Dnia.
Poseł Robert Mordak dodał, że Kukiz 15 chce nadal być języczkiem uwagi podczas najbliższych wyborów parlamentarnych. Przyznał też, że będzie ponownie ubiegał się o poselski mandat. - Koalicja z każdym jest możliwa, jeśli doszlibyśmy do porozumienia, że podatki powinny być niższe, że powinniśmy zreformować sądy, szkolnictwo. Jeśli ktoś chce stagnacji i wysokich uposażeń dla swoich, partyjnych kolegów, my w takich koalicjach nie będziemy brać udziału - przekonuje Robert Mordak. Zapytaliśmy też gościa Bilansu Dnia, jak komentuje fakt, że Piotr Sztuka, jeden z najbardziej znanych działaczy Kukiz 15, dziś jest dyrektorem biura Andrzeja Kosztowniaka? - My nie zapewniamy pracy naszym zwolennikom, dlatego zdarza się, że muszą poszukiwać zatrudnienia u naszych przeciwników - komentuje poseł Mordak.
Pytaliśmy też o radomskie inwestycje, m.in. o Radomskie Centrum Kultury. - Szkoła muzyczna, czy sąd powstały w parkach. Nie rozumiem, dlaczego PiS krytykuje teraz pomysł powstania w Starym Ogrodzie Radomskiego Centrum Kultury - mówił Robert Mordak poseł Kukiz 15. Na pytanie czy powinna się zminić nazwa "Plac Corazziego" na "Plac Republiki Radomskiej", poseł krótko odpowiada. - Są ważniejsze tematy. Najpierw powinno się rozwiązać problemy dotyczące wysokości opłat za odpady, prąd, wodę, i dopiero wtedy można zajmować się takimi tematami jak zmiana nazwy - tłumaczył gość "Bilansu Dnia". Posłuchaj całej rozmowy...