Bilans Dnia
Leszek Przybytniak: Niewykluczona współpraca PSL i PiS
- Nikt tego nie wyklucza, bo nasze sprawy są najważniejsze, ponad podziałami. Jeżeli propozycje PiS będą zgodne z naszymi kierunkami działania, nie wykluczamy takiej możliwości - mówił o potencjalnej współpracy parlamentarnej ludowców z Prawem i Sprawiedliwością radny mazowieckiego sejmiku Leszek Przybytniak, który był dziś gościem "Bilansu Dnia" w Radiu Plus Radom.
Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiło o budowie szerokiego bloku chadeckiego. Ostatni jednak blok, w którym uczestniczyło, to Koalicja Europejska. - Jesteśmy w ważnym momencie. Myślę, że pokazaliśmy wszystkim, że jesteśmy gotowi dla Polski działać wspólnie. Na zewnątrz musimy pokazywać jedność działań. To, że wystawiliśmy naszą reprezentację wspólnie z innymi partiami, pokazało, że jesteśmy gotowi walczyć o Polskę, o polski interes - powiedział o ostatnim aliansie radny PSL.
Teraz jednak zwornikiem mają być wartości chadeckie. - Od wieków jesteśmy związani z Kościołem - zadeklarował gość "Bilansu Dnia". Leszek Przybytniak nie wyklucza także współpracy parlamentarnej Polskiego Stronnictwa Ludowego i Prawa i Sprawiedliwości. - Nikt tego nie wyklucza, bo nasze sprawy są najważniejsze, ponad podziałami. Jeżeli propozycje PiS będą zgodne z naszymi kierunkami działania, nie wykluczamy takiej możliwości.
Z radnym Przybytniakiem rozmawialiśmy także o działalności sejmiku. Wczoraj zarząd Mazowsza otrzymał absolutorium i wotum zaufania. - Jest to bardzo ważna decyzja, mówiąca o tym, że woj. mazowieckie jest dobrze zarządzane, że środki, które są pozyskiwane z różnych źródeł, również z podatków państwa, są wydatkowane w sposób prawidłowy, ale jest to zasługa nie tylko marszałka i zarządu, lecz cały mazowiecki samorząd, który podejmuje decyzje, ma tutaj udział - skomentował radny Leszek Przybytniak.
Leszek Przybytniak uważa, że beneficjentem dobrej sytuacji województwa są wszyscy mieszkańcy, także z południowej części Mazowsza. Jeśli chodzi o Radom, jednym z priorytetów dla radnego Przybytniaka jest wspieranie rozwoju Muzeum Wsi Radomskiej. - Coraz więcej osób przyjeżdża do tego muzeum, bo jest rzeczywiście zasobne i stwarza możliwości zwiedzania. W ubiegłym roku muzeum odwiedziło ponad 60 tys. osób - powiedział Przybytniak.