Audycje Radiowe
Lotnisko w Radomiu to projekt biznesowy
Rozmawialiśmy o tym m.in. z ministrem Markiem Suskim, Ireneuszem Kołodzieje z firmy Arup, czy posłem Andrzejem Kosztowniakiem.
Port Lotniczy w Radomiu to projekt biznesowy, a nie polityczny - przekonuje minister Marek Suski. Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów odniósł się w ten sposób do wypowiedzi ekspertów cytowanych w niektórych branżowych portalach lotniczych. Pojawiły się również głosy, że majowa inauguracja przebudowy lotniska w Radomiu z udziałem premiera odbyła się w trakcie kampanii wyborczej.
Minister Marek Suski dodał, że inwestycja przebiega bez większych przeszkód:
To właśnie poseł Andrzej Kosztowniak jako prezydent Radomia rozpoczął starania o budowę lotniska:
Ireneusz Kołodziej z międzynarodowej firmy doradczej Arup (to właśnie raport tej firmy, który powstał na zlecenie Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", rekomenduje przeniesienie części ruchu z Lotniska Chopina do Radomia) zwrócił uwagę, że cała dyskusja odbywa się w trakcie trwającej kampanii wyborczej:
Ireneusz Kołodziej odniósł sie także do wyników ankiety wśród pasażerów Enter Air. Wynika z niej, że 5 proc. pasażerów zadeklarowało, że najchętniej podróżowałoby na wakacje z lotniska w Radomiu:
Przypomnijmy, że Itaka, największe biuro podróży w Polsce, od letniego sezonu w 2021 roku będzie oferować połączenia czarterowe z radomskiego lotniska.
W pierwszej fazie radomskie lotnisko będzie mogło wykonywać co najmniej 70 operacji dziennie i będzie funkcjonowało w formule 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Do 2020 roku w terminalu zostanie wybudowanych 30 stanowisk check-in, 9 punktów kontroli bezpieczeństwa i tyle samo stanowisk odprawy. Będzie też 8 punktów odprawy paszportowej w strefie przylotów i 3 karuzele odbioru bagażu.