Audycje Radiowe
Prof. Markuszewski: chcę zbudować elitarny wydział lekarski w Radomiu
Ogromne zainteresowanie nauką na kierunku lekarskim w Radomiu. Uniwersytet Technologiczno-Humniastyczny im. Kazimierza Pułaskiego przygotował 168 miejsc na pierwszym roku. Chętnych było 1750 osób. A więc na jedno miejsce ubiegało się 10 kandydatów.
Przypomnijmy, że kierunek lekarski na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu po kontroli Polskiej Komisji Akredytacyjnej otrzymał pozytywną ocenę z okresem obowiązywania skróconym do dwóch lat. Oznacza to, że studenci mogą kontynuować studia medyczne w Radomiu.
Profesor Leszek Markuszewski, dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu powiedział, że do współpracy na wydziale zaproszono ponad 100 lekarzy, w tym 27 profesorów medycyny. - Proszę zwrócić uwagę, że wszystko organizowano w trakcie pandemii. To chyba rekord. Klinicznym Oddziałem Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Metabolicznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu będzie kierował znany specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej prof. dr hab. n. med. Krzysztof Paśnik. Dzisiaj jesteśmy w takiej sytuacji, że zgłaszają się do nas lekarze, którzy chcą z nami współpracować – powiedział prof. Markuszewski.
Wszystkie warunki jakie postawiła przed uczelnią Polska Komisja Akredytacyjna zostały spełnione, w tym kadra, dostosowanie programów, zakupy sprzętowe. Gotowe jest też Centrum Naukowo-Badawcze. To jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych obiektów tego typu w kraju. W sumie z Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu utworzono 13 oddziałów klinicznych.
- Zainteresowanie studiowaniem na naszym kierunku było ogromne. Otrzymaliśmy 168 miejsc do kształcenia, czyli tyle, ile chcieliśmy. Chętnych było 1750 osób. To świadczy o dużej konkurencji. Mamy ogromną armię studentów z całej Polski – powiedział prof. Leszek Markuszewski.
Przypomnijmy, że kontrola Polskiej Komisji Akredatycyjnej zakończyła się wydaniem oceny pozytywnej dla kierunku lekarskiego.