Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Franciszka Ksawera Cabrini, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 grudnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Modlitwa o pokój w Radomiu

środa, 24 maj 2017 11:30 / Autor: Wojciech Sałek
Modlitwa o pokój w Radomiu
Wojciech Sałek

Od 31 maja w kościele Królowej Apostołów księży Pallotynów na Młodzianowie, trwać będzie modlitwa o pokój na świecie przy ołtarzu adoracyjnym „Światło Pojednania i Pokoju”. Ołtarz przeznaczony jest do sanktuarium w Kibeho w Rwandzie, a jego peregrynacja rozpoczęła się podczas Światowych Dni Młodzieży w Brzegach w obecności papieża Franciszka.

Adorację w Radomiu zainauguruje Msza Święta w środę 31 maja o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie bp Piotr Turzyński.

3 czerwca po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:30 modlitwę poprowadzi ks. Roman Rusinek SAC, wieloletni misjonarz w Rwandzie. Natomiast 4 czerwca, w niedzielę, wygłosi on homilie nt. Kibeho, do którego przeznaczony jest Ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju”.

Adoracja będzie w godzinach od 8:30 do 21:00 od poniedziałku do soboty. Modlitwa o pokój potrwa w Radomiu do 13 czerwca.

Peregrynacja Ołtarza „Światło Pojednania i Pokoju” rozpoczęta została w czerwcu ubiegłego roku czuwaniem modlitewnym Papieża Franciszka z młodzieżą w podkrakowskich Brzegach. Ołtarz nawiedza parafie i sanktuaria w Polsce i za granicą, gromadząc wiernych na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Radom jest już 20-tym miejscem modlitwy i adoracji, a ostatecznie ołtarz trafi do miejsca docelowego – Sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie – w drugiej połowie bieżącego roku.

Cały projekt o nazwie Dzieło „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” jest formą realizacji misji Stowarzyszenia „Communita Regina della Pace”, którego siedziba znajduje się w Radomiu. Jest to projekt utworzenia na świecie dwunastu Międzynarodowych Centrów Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Pokoju. Powstają one w miejscach szczególnie doświadczanych skutkami konfliktów zbrojnych, braku porozumienia między narodami i wyznawcami różnych religii.

Materialnym znakiem duchowego dzieła są ołtarze adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z monstrancją nawiązującą do wizerunku Matki Bożej. Powstają one w Polsce, w pracowni gdańskich artystów Mariusza Drapikowskiego i Kamila Drapikowskiego. Swoim niezwykłym pięknem służą oddaniu czci żywemu Bogu oraz otwierają osoby adorujące na obfite łaski płynące ze spotkania Chrystusa Eucharystycznego.

Aktualnie projekt zrealizowany jest już w następujących miejscach: Kaplica Wieczystej Adoracji przy Kościele Groty Mlecznej w Betlejem, Sanktuarium Królowej Pokoju – Oziornoje w Kazachstanie, Parafia św. Jakuba – Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Bazylika Matki Bożej Pokoju – Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Niedługo będą również kolejne miejsca, czyli wspomniane Sanktuarium Matki Bożej Słowa – Kibeho w Rwandzie oraz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej – Namyang w Korei Południowej i Sanktuarium św. Jana – Dagupan na Filipinach.

Inauguracja koreańskiego Centrum Modlitwy, została zaplanowana na 13 października 2017 roku, tak by działania Stowarzyszenia wpisały się w obchody 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Powstanie ono w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang.

Więcej o Dziele „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” na stronie Stowarzyszenia „Communita Regina della Pace” - www.reginapacis.pl