DIECEZJA RADOMSKA
Pracownicy Caritas Polska z wizytą w parafii w Kozienicach
Miłosierni miłosierdzia dostąpią” – to hasło 28. Tygodnia Miłosierdzia, który rozpocznie się w II. Niedzielę Wielkanocną. Caritas Diecezji Radomskiej zaprasza do Kozienic na spotkanie z pracownikami Caritas Polska, którzy nieśli pomoc w syryjskim Aleppo.
– II Niedziela Okresu Wielkanocnego jest okazją na dziękczynienie za łaskę miłosierdzia Ojca Niebieskiego, ale jest też świętem Caritas w Polsce. Z wielkim szacunkiem wyrażamy wdzięczność za każde wsparcie potrzebującego. W tym dniu chcemy jednoczyć się ze wszystkimi pracownikami, wolontariuszami, którzy wspierają drugiego człowieka. Dziękujemy księżom, opiekunom Szkolnych i Parafialnych Zespołów Caritas oraz całej rzeszy wolontariuszy za namacalne ślady dobroci. – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.
Pod szyldem Caritas Diecezji Radomskiej pomoc niesie ok. 3,5 tys. wolontariuszy, którzy działają w 74 Szkolnych Kołach Caritas i 107 Parafialnych Zespołach Caritas.
Niedziela Miłosierdzia będzie okazją do spotkania się z pracownikami Caritas Polska, którzy posługiwali w Syrii w Aleppo. Będą oni gościć w parafii pw. Krzyża Świętego w Kozienicach. Podczas Mszy św. (o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30) opowiedzą o swojej pracy w Syrii. Na dłuższe spotkanie zapraszają po Mszy św. o 12.00.
– Będzie to okazja do dania świadectwa oraz podzielenia się doświadczeniem z pomocy w Aleppo. Pracownicy opowiedzą o tym, co działo się w Aleppo, i co się dzieje teraz. Będziemy też zbierać pieniądze do puszek na program Rodzina Rodzinie. Dzięki temu programowi już 9 tys. rodzin uzyskało pomoc na łączną kwotę 40 milionów zł. Serdecznie zapraszamy w niedzielę do Kozienic na spotkanie z wiernymi świadkami trudu wojny i braterskiej solidarności – mówi ks. Robert Kowalski.
Warto przypomnieć, że program pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego „Rodzina rodzinie” rozpoczął się 4 października 2016 r. Pierwszym darczyńcą obejmującym pomocą syryjską rodzinę w Aleppo został abp Stanisław Gądecki. Początkowo celem pomocy miało być 20 rodzin, po ponad 14 miesiącach regularna pomoc dociera do ok. 9 tys. rodzin. Dla wielu to jedyne wsparcie, dzięki którym mogą przetrwać.