Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Diecezja radomska włącza się w inicjatywę "24 godziny dla Pana"

poniedziałek, 08 marca 2021 11:18 / Autor: Radosław Mizera
Diecezja radomska włącza się w inicjatywę "24 godziny dla Pana"
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna akcja "24 godziny dla Pana”. Będzie ona polegać na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z możliwością spowiedzi. Biskup radomski Marek Solarczyk zachęcił wiernych do wzięcia udziału w tym modlitewnym wydarzeniu.

"24 godziny dla Pana" to nabożeństwo pokutne poprzedzające IV niedzielę Wielkiego Postu. Jego inicjatorem jest papież Franciszek, który chciał, aby stworzono możliwość przystąpienia przy tej okazji do spowiedzi wielu ludziom. Sama inicjatywa ma miejsce także w Watykanie.

- To piekne. Dotykamy tajemnicy Kościoła, duchowej więzi, której siłą jest Jezus Chrystus. Módlmy się, bądźmy z Ojcem Świętym i wspierajmy Go w Jego posługiwaniu, dla dobra każdego z nas - zachęcił biskup Marek Solarczyk.

Jak zorganizować “24 godziny dla Pana”?

Aby podjąć tę inicjatywę, należy zadbać o to, aby w piątek wieczorem, 12 marca oraz przez całą sobotę 13 marca otwarty był kościół. W tym czasie wierni powinni mieć możliwość przystąpienia do spowiedzi.

- Najlepiej, gdyby równocześnie w kościele odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu. Wydarzenie można rozpocząć w piątek wieczorem od nabożeństwa Słowa Bożego przygotowującego do Sakramentu Pojednania, a zakończyć celebracją świątecznej Eucharystii w sobotę po południu - wyjaśnia ks. Piotr Walkiewicz, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezji Radomskiej.

Hasłem tegorocznej inicjatywy “24 godziny dla Pana” są słowa: „On odpuszcza wszystkie twoje winy”. Papieska Rada ds. Promocji Nowej Ewangelizacji wydała zbiór wskazań duszpasterskich, które mogą pomóc parafiom oraz wspólnotom chrześcijańskim w przeprowadzeniu tej inicjatywy.

- Zachęcamy duszpasterzy do włączenia się w to jakże ważne wydarzenie. Postarajmy się zatem, aby poprzez ten czas umożliwić wiernym dobre przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych poprzez świadome i dobre przeżycie Sakramentu Pojednania i Pokuty - zakończył ks. Piotr Walkiewicz.