DIECEZJA RADOMSKA
To ostatnia niedziela z kolędami
W polskiej tradycji śpiew kolęd dopuszcza się do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, dlatego w tę niedzielę wiele parafii zaprasza na wspólne kolędowanie.
Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Jastrzębi zaprasza na Gminno-Parafialne Kolędowanie przy Żłóbku - impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 30 stycznia po Mszy św. o godz. 16.00.
- Św. Jan Paweł II bardzo lubił śpiewać kolędy i bardzo często do tej tradycji powracał. I my też chcemy przedłużyć ten piękny czas wspólnego kolędowania, bycia razem, bycia przy Bogu - mówi wikariusz parafii, ks. Wojciech Jończyk:
- Niech ten nasz wspólny śpiew będzie wyrazem naszej modlitwy, wspólnoty i braterstwa - dodaje.
Przed parafianami i mieszkańcami gminy zaprezentują się dzieci i młodzież oraz dorośli. Przegląd ubarwią swoimi występami i śpiewem Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalne zespoły śpiewacze.
W grupie dziecięco-mlodzieżowej zaprezentuje się 6 solistów oraz schola parafialna. W grupie dla dorosłych wystąpi 1 solista i 5 zespołów.
Tymczasem w Białobrzegach miejscowa orkiestra dęta OSP zaprasza do kolędowania podczas mszy świętej o godz. 10.15 w kościele św. Trójcy. Natomiast w kościele św. Jana Chrzciciela w Białaczowie Orkiestra Miejska z Opoczna zaprasza na koncert kolęd w nietypowych, orkiestrowych aranżacjach o godz. 9.45. Na to wydarzenie zapraszają: ksiądz kanonik Henryk Wójcik, proboszcz Parafii w Białaczowie, wójt gminy Białaczów Barbara Goworek oraz Miejski Dom Kultury im. Tadeusza Sygietyńskiego w Opocznie
Dlaczego śpiewamy kolędy do 2 lutego?
Przede wszystkim dlatego,, że w naszej polskiej pobożności mamy zamiłowanie do kolęd, pastorałek i jasełek i w wielu parafiach dopiero w tych dniach zakończyła się wizyta duszpasterska, odwiedzenie rodzin, czyli tzw. kolęda; dlaczego zatem nie robić tego w kościele podczas liturgii?