KULTURA
Elektrownia: Weź udział w projekcie „Na musicalovo”
Do 15 kwietnia można zgłaszać się do udziału w warsztatach artystyczno-multimedialnych „Na musicalovo”.
Chcesz zobaczyć swoje nazwisko na srebrnym ekranie? Weź udział w projekcie „Na musicalovo” – jako reżyser, scenarzysta, operator lub po drugiej stronie kamery: zatańcz, zaśpiewaj, zagraj! - zachęca Kinga Maszczyńska z MCSW Elektrownia w Radomiu.
Efektem kilkumiesięcznej pracy będzie filmowy musical z premierą w kinie MCSW Elektrownia . Połącz tradycję (teksty Oskara Kolberga) z nowoczesnością (break dance, hip hop, slang młodzieżowy), zostań częścią ekipy filmowej! W pierwszej kolejności czekamy na zgłoszenia do grupy multimedialnej (reżyseria, scenariusz, operatorzy kamer, zdjęcia) – praca pod okiem specjalistów w Pracowni Nowych Mediów. W nieco późniejszym terminie będziemy szukać aktorów i tancerzy. Liczba miejsc ograniczona! Udział bezpłatny. Zgłoszenia do 15 kwietnia 2021 - zachęca Kinga Maszczyńska. Rejestracja chętnych pod linkiem poniżej:
https://forms.gle/K3FMkgCzCJzWm9G18
Fanpage projektu pod adresem: www.facebook.com/namusicalovo
„Na musicalowo” to warsztaty artystyczno-multimedialne dla młodzieży i starszych mieszkańców regionu radomskiego, których efektem będzie zrealizowanie filmu fabularnego o gatunku muzycznym. Tytuł projektu jest współczesnym nawiązaniem do powiedzenia „Na swojską nutę”, ponieważ punktem wyjścia do realizacji filmu będą podania, pieśni i muzyka Radomszczyzny zapisana w dziełach Oskara Kolberga. Jednym z głównych celów projektu jest uświadomienie uczestnikom projektu kulturowego bogactwa regionu, a w szczególności tradycji związanych z ludowym tańcem jakim jest oberek i dlaczego rejon radomski nazywany jest „stolicą oberka”.
Nazwa projektu zapisana jest w formie współczesnej, właśnie w takim duchu będą prowadzone warsztaty, a efekt finalny, czyli film ma być adaptacją starych historii w dzisiejszych czasach. Opowieść fabularna będzie osadzona w obecnych realiach środowiska młodzieżowego, teksty piosenek uwspółcześnione o język młodzieżowy, muzyka zaaranżowana na aktualne style, a taniec będzie mieszanką klasyki z freestyle'owymi układami. Mając na uwadze scenariusz historii osadzonej w realnym środowisku, w którym naturalnie żyją także osoby dorosłe, zajęcia będą również otwarte dla takich osób. Dopóki nie będzie ostatecznie znany tekst scenariusza każdy przedstawiciel społeczności, który ma chęć udziału w projekcie zostanie do niego zaproszony.
Warsztaty oraz realizacja filmu będą koordynowane przez specjalistów z poszczególnych dziedzin: tańca, śpiewu i muzyki. Ponadto będą prowadzone równolegle warsztaty z realizacji filmowej: reżyseria filmowa, scenariusz, praca za kamerą, montaż filmowy. Patronem projektu i zarazem głównym konsultantem będzie zawodowy reżyser młodego pokolenia, który w swoim portfolio ma minimum jeden pełnometrażowy film.
Wsparcie w realizacji zdjęć zapewnią specjaliści, z którymi będą współpracować i uczyć się pracy na planie filmowym uczestnicy projektu.
Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w projekcie podczas pierwszego spotkania zostaną podzieleni na sekcje wg własnych preferencji: muzyczno-taneczną oraz realizacji multimedialnej (scenariusz, reżyseria, realizacja zdjęć). Wszystkie sekcje będą pracować zgodnie z wytyczonym harmonogramem pracy zaraz po napisaniu scenariusza, przez grupę realizacji multimedialnej.
Projekt zakończy się uroczystym pokazem premierowym w sali kina studyjnego MCSW Elektrownia. Będzie to głośne wydarzenie. Film wejdzie również do programu projekcji, tak żeby mieszkańcy miasta Radomia mogli go zobaczyć . W kolejnym terminie film zostanie wyświetlony w lokalnej telewizji i udostępniony w internecie.
Projekt finansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Organizator: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.