FREEDOM Film Festival startuje już 10 lipca 2024 roku. Jakie filmy i wydarzenia zaplanowano na 3. edycję? Pełny program imprezy.
Wojna w Strefie Gazy i w Ukrainie, wpływ social mediów i AI na życie młodych ludzi, walka o równość zwierząt, triumf Polaków w bokserskim ringu, który dał poczucie wyzwolenia całemu narodowi, czy milicjant w przebraniu księdza, który rozpracowuje zagadkę zniewalającego umysły, tajemniczego kultu – to tylko niektóre oblicza wolności, prób jej ograniczania i zmagań o jej odzyskanie, które zobaczymy podczas 3. edycji FREEDOM Film Festival.
Dyrektor festiwalu Łukasz Adamski, wraz z programerkami Anną Andriushchenko i Martą Karnkowską, wybrali dla uczestników imprezy wyjątkowy zestaw obrazów filmowych, w których odbicie znalazły dotkliwie aktualne tematy i trudne emocje. W dniach 10-13 lipca w Kinie Studyjnym MCSW Elektrownia oraz klubie festiwalowym PaTaThai w Radomiu zaprezentowanych zostanie prawie 50 produkcji: fabuł, animacji i dokumentów, o których – jak gwarantuje programerka konkursu polskiego – będziemy myśleć jeszcze wiele godzin po seansie.
Wolnościowego ducha festiwalu podtrzymywać będzie także oprawa muzyczna. Uczestnicy 3. FREEDOM Film Festival będą mieli okazję wziąć udział w bardzo różnorodnych wydarzeniach – od koncertu niezależnego muzyka i performera Hioba Dylana w podwórku klubu festiwalowego po występ popularnej artystki Zofii Nowakowskiej, która wykona największe filmowe i musicalowe hity na uroczystej ceremonii finałowej.Poznajcie szczegóły programu 3. edycji FREEDOM Film Festival w Radomiu.
|
KONKURSY 3. FREEDOM FILM FESTIVAL. W ramach 3. edycji FREEDOM Film Festival odbędą się dwa konkursy kina krótkometrażowego. W pokazach konkursowych filmów będzie można uczestniczyć w dniach 10-12 lipca. Odbędą się one w MCSW Elektrownia, która pełni rolę Centrum Festiwalowego FREEDOM FF.
W Konkursie Polskim znalazło się aż 26 tytułów, z których jury w składzie: Paweł Maślona (przewodniczący), Łukasz Gutt, Anna Mucha i Anna Waśniewska-Gill wybierze laureatów Złotego Łucznika i nagród specjalnych. Jurorzy Konkursu Polskiego przyznają także Nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego.
Konkurs Międzynarodowy to 16 tytułów z Francji, Palestyny, Grecji, Niemiec, Szwajcarii, Belgii, USA czy Kanady. Oceni je polskie jury o wykraczających poza Polskę sukcesach: Olaf Lubaszenko (przewodniczący), Aneta Hickinbotham, Izabela Kiszka-Hoflik oraz Anna Próchniak. To oni zadecydują, kto zdobędzie Platynowego Łucznika, czyli Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych.
Nowością w 2024 roku jest dodatkowy konkurs fotograficzny #KadryMazowsza przeznaczony dla miłośników kina, fotografii i malowniczych terenów regionu. By wziąć w nim udział, wystarczy opublikować konkursowe zdjęcie na swoim koncie na Instagramie. Szczegóły i regulamin można znaleźć na poświęconej konkursowi podstronie.
|