#Popołudnie Plus
Fotograficzne podróże Kordiana Pawlaka
Od czasów liceum jego pasją jest fotografia. Kiedyś reporterska, portrety. Teraz jak mówi, lubi fotografować małe, urokliwe miasteczka, jak Szydłowiec, Kazimierz Dolny, Janowiec... Podczas podróży zagląda z aparatem fotograficznym w różne ciekawe zakamarki takich miejsc, co można zobaczyć na jego wystawie "Retrofotografie" w Domu Kultury Idalin w Radomiu.
Na wystawie w Domu Kultury Idalin w Radomiu zaprezentował efekty swojej wieloletniej pasji polegającej na przetwarzaniu tradycyjnej fotografii analogowej w technice gumy dwuchromianowej. Praca w ciemni z błonami graficznymi – materiałem wyjściowym do otrzymywania dużych negatywów, a później malowanie specjalnie przygotowanych papierów emulsjami światłoczułymi z gumą arabską, dwuchromianem potasu, barwnikami oraz późniejsze naświetlanie, wypłukiwanie, suszenie, to żmudne, powolne i nieprzewidywalne do końca zajęcie.
I o tym oraz o pasji fotografowania w audycji "Mięta przez rumianek, czyli nieoczywiste rozmowy o kulturze" a rozmawiał z Kordianem Pawlakiem Wojtek Sałek:
Kordian Pawlak - radomianin, na co dzień pracuje jako urzędnik samorządowy. Członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców w Warszawie, związany również z Radomskim Towarzystwem Fotograficznym.
Fotografowaniem zajmuje się od czasów licealnych w 1992 r. W latach studenckich był fotoreporterem współpracującym z lokalną prasą: "Dziennikiem Radomskim" i radomskim dodatkiem "Gazety Wyborczej". Ulubionymi tematami w jego twórczości fotograficznej są pejzaż, architektura. Nieobcy jest mu także reportaż i portret.
Jest autorem jedenastu wystaw indywidualnych i uczestnikiem wielu zbiorowych.