Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Serwulus
Dziś jest: Poniedziałek, 23 grudnia 2024

REGION

Pracownie multimedialne dla szkół

wtorek, 01 października 2019 13:13 / Autor: Weronika Chochoł
Pracownie multimedialne dla szkół
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Ponad 70 nauczycieli i dyrektorów szkół z kilkunastu powiatów województwa mazowieckiego spotkało się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu, gdzie z rąk ministrów Marka Suskiego oraz Marka Zagórskiego otrzymali nagrody w ramach Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. 

Celem konkursu jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu każdej szkole w Polsce, co zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek, czyli propozycji rozwojowych Ministerstwa Cyfryzacji dla szkół. W sumie do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Multimedialne pracownie, przyznane w konkursie #OSEWyzwanie, będą teraz przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

Trzeba było spełnić kilka warunków, ale opłacało się - nauczyciele odebrali promesy na multimedialne pracownie składające się z mobilnej bazy oraz szesnastu nowoczesnych laptopów.

We wręczeniu nagród udział wzięli przedstawiciele szkół z powiatów grójeckiego, lipskiego i radomskiego. - To jeden z elementów budowy nowoczesnej szkoły w Polsce. Bezpłatny, szybki internet to jest nasze podstawowe zadanie. Ważne są również odpowiednie narzędzia - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski:

Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół Szkół Specjalnych w Wołominie:

Certyfikat trafił również do szkół w Łącku i Płochocinie:

Nowoczesna pracownia przyda się również w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku: 

- W tym roku udało się zorganizować konkurs dzięki oszczędnościom. W przyszłości - jak zapowiada premier - zostanie utworzony fundusz na unowocześnienie i modernizację szkół - mówi szef kancelarii premiera Marek Suski:

Wśród laureatów konkursu znalazły się również szkoły średnie, prowadzone przez Powiat Radomski, czyli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Iłży, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży, a także Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.