Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

REGION

Nowa dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury

poniedziałek, 07 września 2020 09:15 / Autor: Monika Nowakowska
Nowa dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury
Monika Nowakowska

Magdalena Ulejczyk została nowym dyrektorem Mazowieckiego Instytutu Kultury - na stanowisko powołanana została przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

Nowa dyrektor chce wzmocnić kadry kultury na Mazowszu, wsłuchiwać się w potrzeby praktyków kultury w województwie i skuteczniej diagnozować ich problemy oraz zaprosić do współpracy środowisko akademickie. W MIK-u nie zabraknie również inspirujących twórczych projektów i wydarzeń artystycznych.

- Wierzę, że Mazowiecki Instytut Kultury ma do odegrania ważną rolę. Jest jedyną tego rodzaju, hybrydową instytucją kultury na Mazowszu. Dlatego działania MIK-u w najbliższych latach, bardziej niż w minionym czasie, skupione będą na analizie procesów zachodzących w kulturze na Mazowszu, opracowywaniu diagnoz i rekomendacji dotyczących stanu kultury, współpracy z uczelniami wyższymi oraz na budowaniu bazy szkoleniowej dla praktyków kultury – mówi Magdalena Ulejczyk.

Magdalena Ulejczyk jest absolwentką kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych studiów – Menedżer Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowych studiów w zakresie Public Relations realizowanych wspólnie przez Uniwersytet Warszawski i Polską Akademię Nauk.

Od zakończenia studiów związana jest z warszawskim samorządem. W latach 2015–2019 pracowała jako naczelnik Wydziału Kultury i Promocji w Dzielnicy Bielany. W tym okresie odpowiedzialna była m.in. za stworzenie kompleksowej wizji Planu Rozwoju Kultury dla Dzielnicy Bielany. Współtworzyła pierwszą Bielańską Galę Kultury, której założeniem było docenienie środowiska działającego na rzecz rozwoju kultury w dzielnicy, oraz mapę działań kulturalnych na Bielanach.

Największą satysfakcję w swojej pracy czerpie ze wspierania artystów, animatorów kultury, osób zajmujących się edukacją kulturalną i lokalnych liderów, którzy za pomocą działań kulturalnych chcą zmieniać rzeczywistość wokół na lepszą. Prywatnie interesuje się historią kina. Rozdziały jej pracy magisterskiej pojawiły się m.in. w publikacjach: „Antropologia postaci w dziele filmowym” pod red. naukową Seweryna Kuśmierczyka (Warszawa 2015) oraz „Jerzy Kawalerowicz: malarz X muzy”.