Mazowsze
Przedłużony nabór do konkursu Mazowiecka Lady D.
Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej przedłużyło termin naboru kandydatek do konkursu Mazowiecka Lady D. Zgłoszenia można przesyłać do 18 grudnia.
Honorowy tytuł "Lady D." - od angielskiego wyrażenia "Lady Disabled", tzn. Dama Niepełnosprawna - mogą otrzymać kobiety z niepełnosprawnościami aktywne w różnych dziedzinach życia.
W konkursie mogą wziąć udział kobiety mieszkające w województwie mazowieckim, które działają na rzecz społeczności osób z niepełnosprawnościami oraz same są przykładem na to, że można prowadzić aktywne życie pomimo niepełnosprawności.
Najważniejszym celem inicjatywy jest uhonorowanie działań tych kobiet oraz promocja ich postaw. Założeniem projektu jest także zwiększenie świadomości społecznej na temat roli kobiet z niepełnosprawnościami w rozwoju gospodarczym i społecznym Mazowsza. W tym roku odbywa się druga edycja konkursu. - Jest to dla nas bardzo ważny konkurs dlatego, że chcemy doceniać te kobiety, które swoją postawą i działalnością wprowadzają pozytywne zmiany na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami - mówi Elżbieta Lanc - członek zarządu województwa mazowieckiego.
Konkurs składa się z 6 kategorii:
„Dobry Start” – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od 15 do 26 lat działających w różnych obszarach życia społecznego
„Kultura i Sztuka” – kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki
"Sport” – kategoria dla kobiet działających w obszarze sportu
„Życie Społeczne” – kategoria dla kobiet działających w organizacjach pozarządowych lub instytucjach działających na rzecz społeczności lokalnych i ich mieszkańców,lub przedsięwzięć społecznie użytecznych
„Życie Zawodowe” – kategoria dla kobiet pracujących zawodowo, w tym na rzecz osób wykluczonych lub przedsięwzięć społecznie użytecznych
„Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami” – kategoria specjalna dla kobiet pełnosprawnych, podejmujących działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.
– Mazowiecka Lady D. to wspaniała inicjatywa, którą zainicjowaliśmy w ubiegłym roku. Chcieliśmy docenić osoby z niepełnosprawnościami, głównie panie. Chcemy przede wszystkim pokazać, że to, co dla jednych jest niepełnosprawnością, dla innych może być siłą do działania – podkreśla Aleksander Kornatowski p.o. dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.
Kandydatki mogą zgłaszać jednostki administracji rządowej, samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, podmioty stanowiące środki masowego przekazu oraz placówki naukowe, edukacyjne oraz osoby fizyczne.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są wyłącznie na wypełnionym formularzu konkursowym. Należy w nim zamieścić zwięzłą charakterystykę kandydatki oraz przynajmniej jedną fotografię z jej wizerunkiem w wersji elektronicznej. Jeśli nie ukończyła 18 lat, zgodę na udział w konkursie wyrazić powinien opiekun prawny.
Kandydatki można zgłaszać do 18 grudnia. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie na wypełnionym formularzu konkursowym, który jest dostępny wraz z regulaminem konkursu. Potrzebne dokumenty można znaleźć TUTAJ.