Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Stefan Młodszy, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 28 listopada 2024

REGION

Dobra polisa na życie – dlaczego warto i jak wybrać?

poniedziałek, 26 czerwca 2023 09:19 / Autor: Reklama
Dobra polisa na życie – dlaczego warto i jak wybrać?
freepik.com
Reklama

(artykuł sponsorowany)

Możesz być najostrożniejszym kierowcą, osobą trzymającą się zdrowej diety i regularnie odwiedzającą gabinet lekarski, a być może i tak nie unikniesz choroby oraz trudnych, życiowych sytuacji. To dlatego i tobie może przydać się dobre ubezpieczenie na życie. Będzie ono kołem ratunkowym wtedy, gdy będziesz najbardziej potrzebować pomocy. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto wykupić taką polisę.

Ubezpieczenie na życie – jaki zakres ochrony gwarantuje?

Taka polisa to elastyczny produkt ubezpieczeniowy. Ubezpieczyciele mają wiele wariantów ofert, tak aby klienci mogli wybierać opcje dopasowane do ich portfela i spełniające wymagania co do zakresu ochrony. Im on jest szerszy, tym wysokość składki wzrasta. Może okazać się jednak, że wybór kompleksowego ubezpieczenia był słuszną decyzją. Stanie się tak np. gdy będziesz potrzebować większej kwoty pieniędzy na podreperowanie swojego zdrowia.

Polisa na życie – w zależności od zapisów znajdujących się w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy) – będzie gwarantować wypłatę odszkodowania w przypadku:

  • śmierci ubezpieczonego

Pomyśl o tym, w jakiej sytuacji finansowej znajdzie się twoja rodzina, jeśli ciebie zabraknie. Oznacza to dla niej skromniejszy comiesięczny budżet, a w efekcie obniżenie standardu życia, a nawet utratę płynności finansowej. Jeżeli masz kredyt (np. na mieszkanie), to nie zniknie on w chwili twojej śmierci. Będą musieli go spłacać twoi spadkobiercy, czyli prawdopodobnie mąż lub żona i dzieci – niezależnie od tego, czy będzie ich na to stać. Aby nie popadli w długi, już teraz pomyśl o dobrej polisie na życie. Powinna gwarantować im ona wypłatę na tyle wysokiego odszkodowania, aby spadkobiercy mieli dostatecznie dużo czasu na zaplanowanie nowego domowego budżetu;

  • choroby i długiego leczenia

Ubezpieczenia od poważnych chorób może być dodatkiem do polisy na życie. Decydując się na nie, będziesz móc liczyć na wsparcie finansowe od wierzyciela, jeżeli zachorujesz na przewlekłą i poważną chorobę. Dostaniesz odszkodowanie, jeżeli lekarz zdiagnozuje u ciebie np. Alzheimera, Parkinsona, stwardnienie rozsiane, inne schorzenia neurologiczne lub nowotwór. Nie pozostaniesz bez wsparcia finansowego również po przejściu zawału czy udaru. O dodatkowej polisie na wypadek zachorowania na nowotwór dowiesz się z https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-wypadek-nowotworu-czy-jest-oplacalne/18.html.

Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, zabiegów, a nawet rehabilitacji, o ile było to wskazane w umowie. W czasie przebywania na zwolnieniu lekarskim będzie to potrzebny zastrzyk gotówki. Będziesz otrzymywać wtedy jedynie 80% swojego wynagrodzenia, którego większość prawdopodobnie zostawisz w aptece.

  • narodzin dziecka i śmierci członka rodziny

Już teraz pomyśl o tym, że za pewien czas twoja rodzina może się powiększyć. Wyprawka dla noworodka kosztuje, a kwota, którą otrzymasz od ubezpieczyciela, może pokryć jej większą część. Natomiast w przypadku śmierci członka rodziny dostaniesz odszkodowanie, dzięki któremu będziesz móc opłacić pogrzeb, stypę czy nagrobek;

  • pobytu w szpitalu – z różnych powodów

Zapalenie wyrostka robaczkowego, wstrząs mózgu po wypadku czy otwarte złamanie – to tylko niektóre sytuacje związane z hospitalizacją. Jeśli wybierzesz dobrą polisę na życie, to ubezpieczyciel wypłaci ci określoną kwotę za każdy dzień pobytu w szpitalu – niezależnie, czy znajdziesz się tam z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia, czy wypadku.

Jak wybrać dobrą polisę na życie?

Szeroki zakres ubezpieczenia to nie wszystko, na co musisz zwrócić uwagę, podpisując umowę z ubezpieczycielem. Uważnie czytaj warunki umowy i zastanów się, na jakie ubezpieczenie cię stać. Za pomocą specjalnych wyszukiwarek i kalkulatorów online łatwiej i szybciej porównasz najlepsze polisy na życie. Pomoże ci to podjąć dobrą decyzję.

Wysoka suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia to górna granica odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela, jaką ponosi on za twoje życie. Oznacza to, że kwota ta jest wypłacana w przypadku śmierci ubezpieczonego. Natomiast jej określony procent wypłaca się jako odszkodowanie – za złamanie nogi, nosa i innych uszczerbków na zdrowiu.

Wysoka suma ubezpieczenia to solidne, ale kosztowne zabezpieczenie finansowe. Składka polisy na życie jest wtedy wysoka. Pamiętaj jednak, że na powrót do zdrowia możesz potrzebować większej kwoty pieniędzy, a ta, którą będziesz płacić co miesiąc lub co roku ubezpieczycielowi, może być zaledwie jej promilem.

Możliwości finansowe

Przeanalizuj swój budżet i oszacuj, na jaką polisę cię stać. Składka ubezpieczenia nie powinna być dla ciebie obciążeniem finansowym. Niech będzie ona inwestycją w Twoją bezpieczną przyszłość.

Polisa dopasowana do oczekiwań

Znajdź złoty środek. Jeżeli wiesz już, ile możesz wydawać na składkę miesięczną kwartalną czy roczną, poszukaj w tej cenie możliwie najlepszego zabezpieczenia. Niech będzie ono dopasowane do twoich wymagań i potrzeb rodziny.

Nie postrzegaj polisy jako kolejnego obciążenia finansowego. Niech będzie ona inwestycją w twój spokój, poczucie bezpieczeństwa i stabilną sytuację twojej rodziny, jeśli przydarzy ci się wypadek lub gdy cię zabraknie. Nie oszczędzaj na tym ubezpieczeniu i wybierz najlepszą ofertę w cenie, którą możesz zapłacić. Pomoże ci w tym np. kalkulator wysokości składki.

(artykuł sponsorowany)