Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Środa, 27 listopada 2024

Mazowsze

Ostatnia szansa na 300 plus!

środa, 27 listopada 2024 10:12 / Autor: Elżbieta Warchoł
Ostatnia szansa na 300 plus!
foto: ZUS
Elżbieta Warchoł

30 listopada upływa termin składania wniosków o 300 plus na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry Start”. Wnioski można złożyć za pośrednictwem aplikacji mZUS, platformy PUE/eZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

W ramach programu Dobry Start rodzice mają możliwość otrzymania raz w roku 300 zł na wyprawkę szkolną. Środki te można przeznaczyć na zakup podręczników, zeszytów oraz przyborów szkolnych. Świadczenie przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole do 20. roku życia, a w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością – do ukończenia 24 lat. Wyjątek stanowią dzieci uczęszczające do zerówek oraz studenci, dla których świadczenie 300 plus nie przysługuje – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Nabór wniosków rozpoczął się 1 lipca. Do 21 listopada do ZUS wpłynęło 3,28 miliona wniosków o świadczenie 300 plus. Na ten cel wypłacono już ponad 1 miliard 386 milionów złotych.
W województwie mazowieckim złożono prawie pół miliona wniosków, a łączna kwota wypłat na Mazowszu wyniosła ponad 210,7 milionów złotych.

Rodzice, którzy jeszcze nie ubiegali się w tym roku o świadczenie, mają czas do 30 listopada, aby to zrobić. Wnioski można składać m.in. za pośrednictwem aplikacji mZUS, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby aktywować aplikację mobilną ZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS/eZUS. Osoby, które
nie posiadają konta na PUE/eZUS, mogą złożyć wniosek o świadczenie 300 plus za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Złożenie wniosku po 30 listopada będzie możliwe jedynie w przypadku, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po tej dacie. W przeciwnym razie, jeśli rodzic przeoczy termin i wyśle wniosek później, niestety nie otrzyma świadczenia – dodaje rzecznik.