Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

SPORT

J. Skrok: „szóstka” to cel minimum, ale będziemy walczyć o „czwórkę”

środa, 31 lipca 2019 17:54 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Siatkarki E. Leclerc Radomki Radom od poniedziałku rozpoczęły treningi przed nowym sezonem. Trener Jacek Skrok ocenia, że drużyna ma potencjał na minimum czołową „szóstkę”, ale celuje wyżej.

Drużyna trenuje w hali XIII Liceum Ogólnokształcącego. Przygotowania do pierwszego meczu będą trwały ponad 2 miesiące.

- Zaczęliśmy w Radomiu na obiektach XIII liceum. Tutaj trenujemy przez cały miesiąc aż do 2 września, kiedy wyjedziemy na zgrupowanie, które będziemy kończyli 13-14 września turniejem prawdopodobnie w Wieluniu. Treningi są praktycznie dwa razy dziennie. Jeszcze na początku z wolnymi weekendami, ale później będzie coraz więcej – mówi trener Jacek Skrok.

E. Leclerc Radomka trenuje na razie w niepełnym składzie. Brakuje trzech juniorek, które dostały tydzień wolnego po mistrzostwach świata, a także Juliety Lazcano i Marharyty Azizovej.

Trener Jacek Skrok liczy, że odmieniona drużyna, którą stanowi połączenie młodych i doświadczonych zawodniczek, pozwoli na rozwój klubu.

- Jeżeli młode zawodniczki, które mają za sobą przeszłość reprezentacyjną w tej kategorii wiekowej, trenowały w SMS-ie pod patronatem polskiego związku, to jest duży krok i szansa, żeby zaistnieć bardziej w siatkówce. Na początku w niewielkim zakresie, ale może będą grały w coraz większym i pomagały nam w wygrywaniu. Do tego doświadczone zawodniczki – Mia Jerkov, Emilia Mucha, do tego dołożymy Azizovą i reprezentantkę Argentyny na środku bloku, to skład wydaje się zrównoważony – ocenia trener Skrok.

Drużyna w tym sezonie ma dwa cele minimum – dostanie się do czołowej „szóstki” i zajmowanie tej pozycji po pierwszej fazie sezonu, żeby grać w pucharze Polski.

- Myślę, że wyzwaniem dla nas będzie wejście do „czwórki” i to będzie cel, o który będziemy walczyć – mówi trener Skrok.

Odsłuchaj rozmowę z trenerem:

Zapraszamy do nas: