Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /SPORT/J. Skrok: „szóstka” to cel minimum, ale będziemy walczyć o „czwórkę”

Sport w Radomiu.

J. Skrok: „szóstka” to cel minimum, ale będziemy walczyć o „czwórkę”

31 lipiec 2019 / Tekst

Siatkarki E. Leclerc Radomki Radom od poniedziałku rozpoczęły treningi przed nowym sezonem. Trener Jacek Skrok ocenia, że drużyna ma potencjał na minimum czołową „szóstkę”, ale celuje wyżej.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Drużyna trenuje w hali XIII Liceum Ogólnokształcącego. Przygotowania do pierwszego meczu będą trwały ponad 2 miesiące.

- Zaczęliśmy w Radomiu na obiektach XIII liceum. Tutaj trenujemy przez cały miesiąc aż do 2 września, kiedy wyjedziemy na zgrupowanie, które będziemy kończyli 13-14 września turniejem prawdopodobnie w Wieluniu. Treningi są praktycznie dwa razy dziennie. Jeszcze na początku z wolnymi weekendami, ale później będzie coraz więcej – mówi trener Jacek Skrok.

E. Leclerc Radomka trenuje na razie w niepełnym składzie. Brakuje trzech juniorek, które dostały tydzień wolnego po mistrzostwach świata, a także Juliety Lazcano i Marharyty Azizovej.

Trener Jacek Skrok liczy, że odmieniona drużyna, którą stanowi połączenie młodych i doświadczonych zawodniczek, pozwoli na rozwój klubu.

- Jeżeli młode zawodniczki, które mają za sobą przeszłość reprezentacyjną w tej kategorii wiekowej, trenowały w SMS-ie pod patronatem polskiego związku, to jest duży krok i szansa, żeby zaistnieć bardziej w siatkówce. Na początku w niewielkim zakresie, ale może będą grały w coraz większym i pomagały nam w wygrywaniu. Do tego doświadczone zawodniczki – Mia Jerkov, Emilia Mucha, do tego dołożymy Azizovą i reprezentantkę Argentyny na środku bloku, to skład wydaje się zrównoważony – ocenia trener Skrok.

Drużyna w tym sezonie ma dwa cele minimum – dostanie się do czołowej „szóstki” i zajmowanie tej pozycji po pierwszej fazie sezonu, żeby grać w pucharze Polski.

- Myślę, że wyzwaniem dla nas będzie wejście do „czwórki” i to będzie cel, o który będziemy walczyć – mówi trener Skrok.

Odsłuchaj rozmowę z trenerem:

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY