Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie: PLUS Radom
90,7 FM
Patron dnia: 17 listopada - św. Elżbieta Węgierska
Dziś jest: 17 listopada 2019
Na antenie: PLUS Radom
90,7 FM

REGION

Obierz kurs na przygodę!

02 sierpnia 2019, 09:08 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Justyna Prygiel (fb)
Jakub Szczechowski

Wakacje pod żaglami dla najmłodszych. To propozycja Klubu Żeglarskiego "Ikar" Jedlnia-Letnisko. Zajęcia na zalewie Siczki odbywają się niemal przez całe wakacje.

- Proponujemy żeglarstwo, park linowy, stadninę koni, różne zajęcia na lądzie. W ostatnim turnusie zrobiliśmy akcję sprzątania śmieci nad zalewem "Nakarm kosz na śmieci". Atrakcją na koniec każdego turnusu jest ognisko organizowane na Królewskich Źródłach, ścieżka dydaktyczna z leśnikiem i survival, organizowany przez harcerki - mówi Katarzyna Oleś, prezes KŻ "Ikar". 

Organizatorzy, zapewniają, że każdy z uczestników pozna obsługę jachtu, fachowe słownictwo żeglarskie oraz tajniki sterowania jachtem, łódką itp. - Jeśli dziecko nie miało nigdy styczności z żeglarstwem, to nie ma co się martwić! Dzielimy uczestników na grupy wiekowe i uczymy wszystkiego od podstaw. Dzieci pływają zawsze pod opieką zmieniając się w pozycji sternika i załoganta. Nad wszystkim czuwa doświadczony żeglarz Paweł Nowak. W trakcie pięciodniowego turnusu dzieci oswajają się z byciem na łódce, wykonują różne ćwiczenia na naukę utrzymania równowagi na jachcie, żeglują, uczą się halsować - czytamy.

Zajęcia dla jednego turnusu trwają od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16. Adresaci to dzieci w wieku 6-14 lat.  Najbliższy turnus rozpocznie się 5 sierpnia. Organizatorzy zapewniają transport z Radomia w dwie strony oraz wyżywienie. Szczególy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i tel. 515 460 175.

Zapraszamy do nas: