Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /REGION/Obierz kurs na przygodę!

Informacje z regionu

Obierz kurs na przygodę!

02 sierpień 2019 / Tekst

Wakacje pod żaglami dla najmłodszych. To propozycja Klubu Żeglarskiego "Ikar" Jedlnia-Letnisko. Zajęcia na zalewie Siczki odbywają się niemal przez całe wakacje.

Obierz kurs na przygodę!
fot. Justyna Prygiel (fb)

- Proponujemy żeglarstwo, park linowy, stadninę koni, różne zajęcia na lądzie. W ostatnim turnusie zrobiliśmy akcję sprzątania śmieci nad zalewem "Nakarm kosz na śmieci". Atrakcją na koniec każdego turnusu jest ognisko organizowane na Królewskich Źródłach, ścieżka dydaktyczna z leśnikiem i survival, organizowany przez harcerki - mówi Katarzyna Oleś, prezes KŻ "Ikar". 

Organizatorzy, zapewniają, że każdy z uczestników pozna obsługę jachtu, fachowe słownictwo żeglarskie oraz tajniki sterowania jachtem, łódką itp. - Jeśli dziecko nie miało nigdy styczności z żeglarstwem, to nie ma co się martwić! Dzielimy uczestników na grupy wiekowe i uczymy wszystkiego od podstaw. Dzieci pływają zawsze pod opieką zmieniając się w pozycji sternika i załoganta. Nad wszystkim czuwa doświadczony żeglarz Paweł Nowak. W trakcie pięciodniowego turnusu dzieci oswajają się z byciem na łódce, wykonują różne ćwiczenia na naukę utrzymania równowagi na jachcie, żeglują, uczą się halsować - czytamy.

Zajęcia dla jednego turnusu trwają od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16. Adresaci to dzieci w wieku 6-14 lat.  Najbliższy turnus rozpocznie się 5 sierpnia. Organizatorzy zapewniają transport z Radomia w dwie strony oraz wyżywienie. Szczególy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i tel. 515 460 175.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4