Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dziś jest: Wtorek, 23 kwietnia 2024

Kolejne zwycięstwo Radomiaka!

sobota, 03 sierpnia 2019 18:04 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak pokonał Stomil Olsztyn 2:1!

Już na początku meczu blisko strzelenia gola byli piłkarze Stomilu Olsztyn. Z rzutu wolnego strzelał Grzegorz Lech i piłka odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Artura Halucha. W kolejnej akcji Radomiak próbował odpowiedzieć, jednak piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Stomil objął prowadzenie już w 5. minucie. Nieporozumienie w szeregach obronnych Radomiaka wykorzystał Artur Siemaszko. "Zieloni" od razu rzucili się do odrabiania strat. Przez kilka kolejnych minut przewaga Radomiaka była przygniatająca. Dało to efekt w 13. minucie. Piotra Skibę po strzale z dystansu pokonał Mateusz Michalski. W 24. minucie mogło być 2:1. Meik Karwot ograł dwóch piłkarzy, oddał piłkę Makowskiemu, a ten trafił w słupek. W 34. minucie kolejną szansę miał Radomiak. Piłkę zagraną z prawej strony przejął Abramowicz, a po jego strzale z linii wybili obrońcy Stomilu. Wynik nie zmienił się do końca pierwszej połowy. Radomiak - Stomil 1:1.

W 48. minucie Stomil miał rzut wolny z boku pola karnego. Kąśliwy strzał oddał Grzegorz Lech, ale na posterunku był Artur Haluch. Chwilę później groźnie głową strzelał Wiktor Biedrzycki. Piłka przeleciała tuż nad bramką Radomiaka. Kolejne minuty to głównie gra w środku pola i faule. Radomiak miał dobrą sytuację w 73. minucie. Prawą stroną pobiegł Leandro, dośrodkował na głowę Makowskiego i wspaniałą interwencją popisał się Piotr Skiba. Od tej chwili Radomiak zaczął przeważać. Podopieczni Dariusza Banasika przeprowadzili kilka groźnych akcji. W 77. minucie Abramowicz strzelał z ostrego kąta, jednak dobrze w bramce spisywał się Skiba. W 88. minucie rajd prawą stroną przeprowadził Leandro, dośrodkował do Mikity, a ten skierował piłkę do siatki. 2:1 dla Radomiaka! Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył 6 minut. W 96. minucie Stomil miał stuprocentową sytuację, jednak refleksem wykazał się Artur Haluch. Ostatecznie Radomiak wygrał 2:1!

Radomiak Radom - Stomil Olsztyn 2:1 (1:1)

Gole: 5' Siemaszko, 13' Michalski, 88' Mikita

Radomiak Radom: Haluch - Jakubik, Cichocki, Pietrzyk, Abramowicz, Michalski (68. Mikita), Makowski, Kaput, Karwot, Leandro (90. Banasiak), Nowak (63. Górski)

Stomil Olsztyn: Skiba - Mosakowski, Lech (78. Cetnarski), Głowacki (72. Hajda), Sobczak, Siemaszko (54. Niedziela), Gancarczyk, Bucholc, Dziemidowicz, Tarasenko, Biedrzycki