Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /DIECEZJA/W drodze na ołtarze

Diecezja Radomska

W drodze na ołtarze

05 sierpień 2019 / Tekst

Wandzie Malczewskiej i Jackowi Malczewskiemu poświęcony był kolejny koncert w ramach autorskiego projektu Roberta Grudnia

W drodze na ołtarze
Radio Plus Radom

Oboje urodzili się w Radomiu. Wanda Malczewska jest obecnie Sługą Bożą i kandydatką na ołtarze, była mistyczką, a prywatnie ciotką wybitnego polskiego malarza Jacka Malczewskiego. Przekazała mu cały swój posag, by mógł studiować malarstwo w Paryżu. To właśnie im poświęcony był koncert, który odbył się w niedzielę, 4 sierpnia w kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Na organach zagrał Robert Grudzień, zaśpiewała Anna Zagdańska, prowadzenie Anna Drela. W programie koncertu znalazły się tradycyjne pieśni maryjne ( Maryja śliczna Pani, Ave Maria, Gdy klęczę przed Tobą) i religijne oraz kompozycje Stanisława Moniuszki ( Pieśń wieczorna, O władco świata, Dzięki Ci przedwieczny Panie). Zabrzmiało też Preludium dla Wandy Malczewskiej i Jacka Malczewskiego, które skomponował Robert Grudzień.

Obecnie Archidiecezja Łódzka prowadzi proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Jej doczesne szczątki spoczywają w kościele w Parznie.

Kolejny koncert w ramach autorskiego projektu Roberta Grudnia - Moniuszko i jego czasy. Zrozumieć Niepodległą odbędzie się w czwartek, 8 sierpnia w kościele Ojców Bernardynów. Zobaczymy trzecią część Dziadów Adama Mickiewicza. Zaprezentują się krakowscy aktorzy młodego pokolenia. Początek o godz. 19.     

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4