Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Rekolekcje z o. Bashoborą

Diecezja Radomska

Rekolekcje z o. Bashoborą

05 sierpień 2019 / Tekst

„Strumienie wody żywej…” - pod takim hasłem odbędą się w Radomiu jednodniowe rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadzi ojciec John Bashobora - misjonarz z Ugandy.

Rekolekcje z o. Bashoborą
fot. Fundacja Eucharystyczny Płomień

 Rekolekcje odbędą się w czwartek, 15 sierpnia w hali Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu. To nie pierwsza wizyta o. Johna Bashobory w diecezji radomskiej. Kapłan odwiedzał już m.in Skarżysko-Kamienną, Pionki czy Jedlnię. Ojciec Bashobora ma 72 lata i pochodzi z Ugandy w Afryce. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 roku, a następnie został skierowany na studia do Rzymu, gdzie uzyskał doktorat z teologii duchowości. Tam przyłączył się do wspólnoty Odnowy Charyzmatycznej. Po powrocie do Ugandy, widząc wiele osieroconych, żyjących na ulicach dzieci, założył pierwszy sierociniec. Potem zaczął budować dla nich domy i szkoły. Obecnie wraz ze współpracownikami opiekuje się tysiącami sierot w całej Ugandzie.

Rekolekcje skierowane są przede wszystkim do osób zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary, ale również tych, którzy poszukują obecności Boga w swoim życiu. Hasłem spotkania jest werset z Ewangelii według świętego Jana „Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza” (J 7,38).

W programie wydarzenia jest Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencje i modlitwy, prowadzone przez kapłana.

Jednodniowe spotkanie modlitewne organizowane jest przez Fundację Płomień Eucharystyczny, a udział w nim jest również formą wsparcia dla budowanej przez nią jedynej w diecezji radomskiej Kaplicy Wieczystej Adoracji imienia świętego Jana Pawła II.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia - w tym zapisów - znaleźć można na stronie www.eucharystycznyplomien.pl

Fundacja zaprasza również na kolejne rekolekcje ewangelizacyjne: we wrześniu będzie je głosił o. Józef Witko, w grudniu ks. Dominik Chmielewski, a w styczniu 2020 roku – ks. Michał Olszewski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4