Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Gelazy I, papież
Dziś jest: 21 listopada 2019
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska

DIECEZJA RADOMSKA

Rekolekcje z o. Bashoborą

05 sierpnia 2019, 14:48 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Fundacja Eucharystyczny Płomień
Weronika Chochoł

„Strumienie wody żywej…” - pod takim hasłem odbędą się w Radomiu jednodniowe rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadzi ojciec John Bashobora - misjonarz z Ugandy.

 Rekolekcje odbędą się w czwartek, 15 sierpnia w hali Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu. To nie pierwsza wizyta o. Johna Bashobory w diecezji radomskiej. Kapłan odwiedzał już m.in Skarżysko-Kamienną, Pionki czy Jedlnię. Ojciec Bashobora ma 72 lata i pochodzi z Ugandy w Afryce. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 roku, a następnie został skierowany na studia do Rzymu, gdzie uzyskał doktorat z teologii duchowości. Tam przyłączył się do wspólnoty Odnowy Charyzmatycznej. Po powrocie do Ugandy, widząc wiele osieroconych, żyjących na ulicach dzieci, założył pierwszy sierociniec. Potem zaczął budować dla nich domy i szkoły. Obecnie wraz ze współpracownikami opiekuje się tysiącami sierot w całej Ugandzie.

Rekolekcje skierowane są przede wszystkim do osób zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary, ale również tych, którzy poszukują obecności Boga w swoim życiu. Hasłem spotkania jest werset z Ewangelii według świętego Jana „Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza” (J 7,38).

W programie wydarzenia jest Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencje i modlitwy, prowadzone przez kapłana.

Jednodniowe spotkanie modlitewne organizowane jest przez Fundację Płomień Eucharystyczny, a udział w nim jest również formą wsparcia dla budowanej przez nią jedynej w diecezji radomskiej Kaplicy Wieczystej Adoracji imienia świętego Jana Pawła II.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia - w tym zapisów - znaleźć można na stronie www.eucharystycznyplomien.pl

Fundacja zaprasza również na kolejne rekolekcje ewangelizacyjne: we wrześniu będzie je głosił o. Józef Witko, w grudniu ks. Dominik Chmielewski, a w styczniu 2020 roku – ks. Michał Olszewski.

Zapraszamy do nas: