Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /41. Piesza Pielgrzymka Radomska/Ojciec duchowny Pielgrzymki o sensie pielgrzymowania

41. Piesza Pielgrzymka Radomska.

Ojciec duchowny Pielgrzymki o sensie pielgrzymowania

05 sierpień 2019 / Tekst

- Z pielgrzymki wyniosłem niesamowite doświadczenie spotkania z Bogiem - powiedział ks. Albert Warso z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, który weźmie udział w 41. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

W czasie pielgrzymki ks. Albert Warso będzie pełnił funkcję ojca duchownego. To właśnie pod jego redakcją przygotowano przewodnik duchowy pielgrzymki na Jasną Górę. - Tu nie chodzi o to, by przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej jednym tchem wyrecytować wszystkie nasze intencje i sprawy. To wszystko niesiemy w sercu przez 8 dni pielgrzymki - powiedział ks. Warso.

Według ks. Warso pielgrzymka jest wspaniałym doświadczeniem Kościoła. - To wyraz miłości ewangelicznej, którą chcemy sobie przekazywać. W czasie pielgrzymki tworzymy wspólnotę. Dotyka nas zmęczenie, ale idziemy razem i razem ten Kościół tworzymy - powiedział ks. Warso.

Od kilku lat ks. Albert Warso pełni funkcję Ojca Duchownego. - Ksiądz to też człowiek słaby, zmęczony, ale na trasie pielgrzymki potrzebny. Są czasem przedziwne sytuacje, gdzie Bóg pisze na krzywych liniach życia. Kiedyś spotkałem młodego człowieka, który nie był dawno u spowiedzi. Później nieoczekiwanie pojawił się ponownie na pielgrzymce prosząc mnie o przystąpienie do sakramentu pokuty - opowiada ks. Warso:

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY