Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Gospodarka wodno-ściekowa wyzwaniem dla gminy Wieniawa

Radio Plus Radom.

Gospodarka wodno-ściekowa wyzwaniem dla gminy Wieniawa

06 sierpień 2019 / Tekst

Przedstawiciele gminy Wieniawa analizują gospodarkę wodno-ściekową, zarówno w zakresie ustalenia niezbędnych do wykonania remontów i prac naprawczych, jak i potencjalnych zadań inwestycyjnych w infrastrukturze wodociągowej i kanalizacyjnej w ciągu najbliższych lat.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Jak informuje wójt gminy Krzysztof Sobczak, w pierwszej kolejności nakładów inwestycyjnych wymagają Stacje Uzdatniania Wody. - W okresach o największym zapotrzebowaniu, obecna infrastruktura nie jest w stanie zabezpieczyć odpowiedniej ilości wody w sieci, stąd w najwyżej położonych miejscowościach, występują okresowe braki w dostawie - mówił wójt Sobczak. Dodaje, że firma realizująca prace z zakresu modernizacji SUW w Skrzynnie kończy przygotowanie projektu, który będzie jednocześnie podstawą do przygotowania postępowania przetargowego i złożenia wniosku o dofinansowanie.

Według Krzysztofa Sobczaka, przyszedł również czas, by poddać wnikliwej analizie koncepcję kanalizacji gminy i przygotować dokumentację projektową z zakresu budowy sieci kanalizacyjnej w kolejnych miejscowościach. Jednak zakres prac uzależniony jest od wyboru systemu oczyszczania. - Obecnie trwają rozmowy pomiędzy samorządami Przytyka, Wolanowa i Wieniawy, w zakresie wspólnej rozbudowy oczyszczalni ścieków w Wólce Domaniowskiej. Jednocześnie chcemy poddać analizie możliwość oczyszczania ścieków z wykorzystaniem oczyszczalni kontenerowych, dedykowanych dla poszczególnych miejscowości. W pierwszej kolejności zaplanowane są projekty kanalizacji Jabłonicy i Zawad oraz Kochanowa, Sokolnik Suchych i Kamienia, z uwzględnieniem podłączenia kolejnych miejscowości, Komorowa Zagórza i Romualdowa w jednym ciągu kolektora sanitarnego. Indywidualnie rozpatrujemy również ten zakres zadań dla Skrzynna, Sokolnik Mokrych, Wydrzyna, Żukowa, Rykowa, Pogroszyna i Korycisk. Pod uwagę brana jest gęstość zabudowy, ukształtowanie terenu, czy warunki geologiczne - powiedział wójt Krzysztof Sobczak, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

ARTYSTA TYGODNIA

“Czekasz na tę jedną chwilę”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY