Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /KULTURA/VII Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu

Kultura

VII Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu

07 sierpień 2019 / Tekst

Kocham Cię jak Irlandię- Wilde, Beckett, Shaw i inni. 

VII Festiwal Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu
za: pixabay

Do 30 września br. został wydłużony termin składania deklaracji do uczestnictwa w VII edycji Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „Kocham Cię jak Irlandię – Wilde, Beckett, Shaw i inni”. Festiwal organizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Festiwal inspiruje młodych ludzi do poszukiwań twórczych, rozwijania swoich zainteresowań i talentów oraz doskonalenia umiejętności artystycznych. W tym roku dodatkowo nacisk położony jest na aktywizację młodzieżowych teatrów amatorskich i środowiska młodzieżowego i popularyzowanie piękna teatru i literatury polskiej odnoszącej się do problematyki i kultury irlandzkiej .  

W tegorocznej edycji uczestnikom proponuje się takie sztuki irlandzkie jak np.:

 1. R.B. Sheridan, „Szkoła obmowy”, Warszawa 1956;
 2. G.B. Shaw „Pigmalion” (wiele wydań) Sztuki przyjemne i nieprzyjemne, t. 1-2, Warszawa 1956;
 3. Oscar Wide „Cztery komedie”. Warszawa 1961;
 4.  W.B. Yeats „Dramaty”, Warszawa 1994;
 5. J.M. Synge „Jeźdźcy do morza”, „Dialog” 1957, nr 3;
 6. Samuel Beckett „Czekając na Godota” (wiele wydań);
 7. Brian Friel „Tańce w Ballybeg, „Dialog” 1993, nr 4.;
 8. Conor Mc Pherson, „Toma”, „Dialog”, nr 11.,
 9. Martin Mc Donagh, „Kaleka z Inishmaan, „Dialog” 1998, nr 5;
 10. Królowa piękności z Leenane i inne sztuki, Warszawa 2002;
 11. Tradycyjnie w opozycji. Antologia młodego dramatu irlandzkiego, Warszawa 2014.

Jak wziąć udział?

Należy wypełnić deklarację na „Karcie zgłoszenia” i przesłać ją do końca września tego roku. Deklaracje uczestnictwa można składać

 • Osobiście (Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Brechta 3)
 • mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
 • drogą pocztową, przesyłając zgłoszenia na adres: Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa.

Kto może się zgłaszać?

Zaproszone są szkoły, domy i centra kultury z terenu województwa mazowieckiego oraz organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działające na terenie Mazowsza. Festiwal przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 12 do 20 lat.

Co trzeba przygotować?

Nagrany spektakl należy zamieścić w serwisie internetowym VIMEO lub YouTube lub przesłać za pośrednictwem internetowej platformy do wysyłki plików typu WETRANSFER  w terminie do 7 października 2019 r. Po zamieszczeniu filmu na jednym z wymienionych portali należy przesłać link na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .Czas trwania widowiska teatralnego nie powinien być krótszy niż 20 min. i dłuższy niż  60 min.

Przewidziane nagrody

Nagrodą Festiwalu jest m.in. wystawienie przez laureatów na scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie wybranego przez Komisję spektaklu oraz warsztaty teatralne zorganizowane przez Teatr.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w:

 • Departamencie Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa,
 • Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, ul. Kazimierza Karasia 2, 00-327 Warszawa.

Osoby do kontaktu:

 • Anna Grzywacz, Główny Specjalista Wydziału Kultury Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki – sekretarz Komisji, tel.: 22 59 79 526, fax. 22 59 79 502. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Paulina Chodnicka, Specjalista ds. programowo-literackich, edukacja Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, tel.: 22 826 92 71, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4