Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /KULTURA/"Dziwaczka Guzowska" na pięciolecie

Kultura

"Dziwaczka Guzowska" na pięciolecie

07 sierpień 2019 / Tekst

Młodzieżowy Zespół Ludowy Guzowianki zaprezentował kolejny teledysk. O Guzowie i dla Guzowa zespół przygotował "Dziwaczkę Guzowską". 

Teledysk jest zwieńczeniem pięciu lat działalności zespołu. "Dziwaczka Guzowska" to utwór tradycyjny, którego melodia pochodzi z regionu wielkopolskiego. Aranżacją muzyczną zajęła się Wioleta Fijałkowska w inspiracji SUTARI, tekst - jak wiele - napisał Marek Mioduszewski. Nagrania odbywały się u Kamila Gorazińskiego, a udział wzięli w nich muzycy z kapeli Bursów oraz Kapeli ze Wsi Guzów. Audio powstało dzięki wsparciu Starosty Szydłowieckiego Włodzimierza Górlickiego. Za video odpowiada Rafał Sadowski z PR Studio, który od początku dba o wizualną i marketingową działalność zespołu. Zdjęcia do teledysku powstawały w Muzeum Wsi Kieleckiej.

W teledysku wystąpił aktor Sebastian Wątroba znany m.in z serialu W1. Na planie pojawili się również bohaterowie teledysków z całego okresu działalności zespołu. 

Zespół Guzowianki powstał w 2014 roku . Początkowo składał się głównie z uczniów i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie. Teraz Guzowianki nie tylko śpiewają, ale także zarażają ludowymi brzmieniami młodsze pokolenia. Zespołowi przygrywa Kapela Bursów z Guzowa oraz stworzona na potrzeby zespołu Kapela ze Wsi Guzów, w której skład wchodzą młodzi muzycy grający w zespole Guzowianki. O pięciu latach działalności, jubileuszu i planowanej płycie z Wiolą Fijałkowską i Aleksandrą Suwałą rozmawiała Weronika Chochoł. Rozmowy wysłuchać możecie tutaj

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4