Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: 08 grudnia 2019

KULTURA

"Dziwaczka Guzowska" na pięciolecie

wczoraj, 11:14 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Młodzieżowy Zespół Ludowy Guzowianki zaprezentował kolejny teledysk. O Guzowie i dla Guzowa zespół przygotował "Dziwaczkę Guzowską". 

Teledysk jest zwieńczeniem pięciu lat działalności zespołu. "Dziwaczka Guzowska" to utwór tradycyjny, którego melodia pochodzi z regionu wielkopolskiego. Aranżacją muzyczną zajęła się Wioleta Fijałkowska w inspiracji SUTARI, tekst - jak wiele - napisał Marek Mioduszewski. Nagrania odbywały się u Kamila Gorazińskiego, a udział wzięli w nich muzycy z kapeli Bursów oraz Kapeli ze Wsi Guzów. Audio powstało dzięki wsparciu Starosty Szydłowieckiego Włodzimierza Górlickiego. Za video odpowiada Rafał Sadowski z PR Studio, który od początku dba o wizualną i marketingową działalność zespołu. Zdjęcia do teledysku powstawały w Muzeum Wsi Kieleckiej.

W teledysku wystąpił aktor Sebastian Wątroba znany m.in z serialu W1. Na planie pojawili się również bohaterowie teledysków z całego okresu działalności zespołu. 

Zespół Guzowianki powstał w 2014 roku . Początkowo składał się głównie z uczniów i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie. Teraz Guzowianki nie tylko śpiewają, ale także zarażają ludowymi brzmieniami młodsze pokolenia. Zespołowi przygrywa Kapela Bursów z Guzowa oraz stworzona na potrzeby zespołu Kapela ze Wsi Guzów, w której skład wchodzą młodzi muzycy grający w zespole Guzowianki. O pięciu latach działalności, jubileuszu i planowanej płycie z Wiolą Fijałkowską i Aleksandrą Suwałą rozmawiała Weronika Chochoł. Rozmowy wysłuchać możecie tutaj

 

Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Zapraszamy do nas: