Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /KULTURA/Malowane baśnie i sny

Kultura

Malowane baśnie i sny

07 sierpień 2019 / Tekst

Wystawa malarstwa Jolanty Walentyny Sobolewskiej

Malowane baśnie i sny
za: FB Jolanta Walentyna Sobolewska Malarstwo

Centrum Kulturalno- Artystyczne w Kozienicach zaprasza w piątek, 9 sierpnia na otwarcie wystawy pt: Malowane baśnie i sny. Autorką prac jest Jolanta Sobolewska. Wernisaż o godz. 17 w sali wystawowej CKA w Kozienicach przy ul. Warszawskiej 29. Wśród publiczności na wernisażu zostanie rozlosowana praca autorki. Wystawę będzie można oglądać do 20 października.

Jolanta Walentyna Sobolewska urodziła się 22 maja 1969 r. w Szczytnie. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie Wydziału Artystycznego – Plastyka. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni artysty malarza Mariana Panka. Pogłębiając swą wiedzę ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej” w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Od marca 2014 r. jest członkiem Związku Artystów Plastyków. Pracowała jako nauczyciel plastyki w szkołach oraz jako instruktor malarstwa i grafiki komputerowej w domach kultury. Prowadziła własną Pracownię Rękodzieła Artystycznego i Ludowego. Organizatorka konkursów, plenerów i wystaw artystycznych współczesnych artystów polskich na terenach podwarszawskich. Inicjatorka powstania prężnie działających galerii: Galerii Wystaw Artystycznych przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszynie, Galerii „Na Górce” i Galerii „Pasaż” oraz Galerii Wystaw Artystycznych „Okno” w gminie Lesznowola. Jako menager kultury od lat zajmuje się organizowaniem życia kulturalnego i artystycznego. Od 2008 r. pełni funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli. Artystka brała udział w wielu plenerach malarskich oraz prezentowała swe prace na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych kolekcji w kraju i za granicą.

Artystka o swojej twórczości

„O malowaniu mym… Każdy mój obraz jest opowieścią, a każdy tytuł jest do niej kluczem. Lubię myśleć, że niewidzialna stanęłam gdzieś obok niezwykłych przeżyć rodzących się postaci, by stać się cichym obserwatorem, by uchwycić kadr z ich baśniowego życia. Pragnę uszczknąć kawałek oczekiwania na to, co zaraz nadejdzie, zastanowić się nad historią malowanych postaci, przedstawić ulotność chwil i cichą potęgę wszechobecnej myśli, bez której nie dzieje się nic. Kiedy maluję, staję się samotnikiem. Liczy się wtedy tylko ten świat, w który wkraczam po cichu i w skupieniu – wtedy cała jestem „w obrazie”. Malując, nie zastanawiam się nad doborem barw, techniką czy stylem plamy. Po prostu dzieje się. A kiedy już się stanie, nadchodzi ten piękny czas, aby ten obraz „do końca przeżyć”, poczuć jak oddycha. I staje się Samodzielnym Istnieniem. Pragnę przytoczyć jedno z najważniejszych dla mnie zdań Wielkiego Mistrza, które od zawsze jest wyznacznikiem kierunku wszelkich moich twórczych działań:  „Malarzem nie ten co natchniony, a ten,  który potrafi natchnąć innych.”  Salvadore Dali - Jolanta Walentyna Sobolewska”

(Tekst za: DK Kozienice)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4