Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Przed nami bieg i dożynki

Wiadomości z Radomia

Przed nami bieg i dożynki

07 sierpień 2019 / Tekst

Dlaczego Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik przyjechali do Drzewicy? Burmistrz Janusz Reszelewski wyjaśnia to w kolejnej audycji Gmina Drzewica na Fali. Mówi też o inwestycjach i zbliżających się imprezach.

Przed nami bieg i dożynki
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Podczas wojewódzkich obchodów święta policji burmistrz Drzewicy uhonorowany został medalem za zasługi dla policji. – To ogromna satysfakcja, ale i zobowiązanie, żeby w dalszym ciągu dbając o bezpieczeństwo mieszkańców współpracować z policją – mówił Janusz Reszelewski i przypomniał, że siedziba drzewickiej policji mieści się w budynku użyczonym przez miejscowy samorząd. Gmina współfinansuje także zakup radiowozów oraz finansuje służby ponadnormatywne. To m.in. te działania zostały docenione przez policję.

Burmistrz Drzewicy mówił także na antenie Radia Plus Radom o wynikach głosowania w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Przypomniał, że dzięki głosom mieszkańców wybudowany zostanie plac zabaw z elementami urządzeń gimnastycznych przed blokiem „Steiner” przy ul. Fabrycznej. Janusz Reszelewski mówił także o sukcesach miejscowych kajakarzy, którzy na drzewickim torze rywalizowali w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Polski Juniorów.

Janusz Reszelewski mówił także o planowanej rozbudowie oczyszczalni ścieków w Drzewicy oraz o realizacji trzeciego etapu rozbudowy drogi gminnej w Domasznie, a także budowie parkingów i dróg wokół odnowionego dworca. Wspomniał też o przyjeździe do Drzewicy znanych niegdyś kolarzy Mieczysława Nowickiego i Tadeusza Mytnika. Polscy olimpijczycy wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym na terenie gminy Drzewica. W audycji Gmina Drzewica na Fali Janusz Reszelewski zaprosił wszystkich chętnych do udziału w biegu ulicznym, który odbędzie się w Drzewicy 18 sierpnia oraz w dożynkach gminnych. Te przeprowadzone zostaną 25 sierpnia w Radzicach Dużych. Gwiazdą będzie zespół Tulia. Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4