Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Uroczystości odpustowe w Borowinie

Diecezja Radomska

Uroczystości odpustowe w Borowinie

08 sierpień 2019 / Tekst

Upamiętnienie poległych w czasie II wojny światowej Polaków, uroczystości patriotyczne, wystawa i koncert. We wtorek, 6 sierpnia w Święto Przemienienia Pańskiego, w Borowinie odbyła się uroczystość odpustowa. 

Uroczystości odpustowe w Borowinie
fot. Sławomir Szymczyk

 Pierwszym elementem uroczystości odpustowych była Msza św. w intencji ojczyzny. Wierni modlili się za Polaków, którzy zginęli z rąk niemieckiego agresora oraz za wszystkich poległych Polaków w kontekście 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.  Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Piotr Owczarz - kapucyn z Nowego Miasta Nad Pilicą.

Oprawę muzyczną podczas Mszy św. zapewnił chór parafialny oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Klwowa. Na zakończenie Eucharystii złożono kwiaty przed krzyżem poświęconym pamięci żołnierzy Armii Krajowej.

Po Mszy św. odbyła się druga część uroczystości o charakterze religijno-patriotycznym, podczas której wystąpił zespół „Przystalanki” z Przystałowic Małych (parafia Sady) wraz z Kapelą z Dzielnej. Można było również obejrzeć wystawę „Udział polskiej wsi w walce o niepodległość Polski”, prezentującą dokonania Polskiej Szturmówki Chłopskiej (organizacji młodych ludzi walczących z komunistami w okresie PRL). Nie zabrakło także ekspozycji militariów.

W uroczystościach udział wzięli m.in.: poseł Dariusz Bąk, leśnicy z Radomia, Grójca, Dobieszyna, Baryczy, Kozienic, Przysuchy czy Zwolenia, przedstawiciele ARiMR, samorządowcy, przedstawiciele koła Armii Krajowej z Nowego Miasta nad Pilicą, Bractwo Kurkowe im. Św. Sebastiana z Radomia i Grupa Militarna „Pilica”.      

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4