Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /41. Piesza Pielgrzymka Radomska/[GALERIA] Piątek na pielgrzymim szlaku

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

[GALERIA] Piątek na pielgrzymim szlaku

09 sierpień 2019 / Tekst

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, kolejne rozważania i świadectwa, a kilometrów coraz mniej. Pielgrzymi z diecezji radomskiej nie ustają w drodze do Matki Boskiej Częstochowskiej. 

[GALERIA] Piątek na pielgrzymim szlaku
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Większość grup z I i II kolumny radomskiej w drodze jest od wtorku. Niektórzy, jak np pątnicy z Kozienic, Zwolenia czy Solca nad Wisłą wyszli już w niedzielę lub poniedziałek. Jednak wszyscy - w mniejszym lub większym stopniu odczuwają dolegliwości związane z marszem, niewyspaniem i ogólnym zmęczeniem organizmu. Mimo to pielgrzymi nie ustają i pokonują kolejne kilometry mając świadomość, że są coraz bliżej celu. 

Piątkowy rozkład dnia nie różni się niczym od planów na poprzednie dni - jest czas na Mszę św., indywidualną modlitwę, wysłuchanie konferencji czy świadectw, wspólne śpiewanie i radowanie się sobą. Piątek to również dzień, w którym pielgrzymi rozważają mękę i śmierć Chrystusa. W leśnej ciszy czy na głównej trasie usłyszeć można było rozważania Drogi Krzyżowej: 

- To ważne, aby wszystkie wydarzenia, które dzieją się w naszym życiu, łączyć z krzyżem Chrystusowym - mówi ks. Tomasz Cabaj z grupy nr 5: 

Pielgrzymka w pewien sposób zmusza do otwarcia się na potrzeby drugiego człowieka, brata czy siostry spotkanych na szlaku. Mieliśmy tego przykład, kiedy jednak z pątniczek w drodze pod górkę zabrakło tchu - pod rękę wzięła ją siostra idąca obok. Jednak zmęczenie, odciski czy prysznic polowy zamiast wanny pełnej wody nie odbierają pielgrzymom radości z drogi: 

Humory nie opuszczają również pielgrzymów z grupy nr 3, jednak jak mówią pątnicy - na szlaku nie jest łatwo: 

W piątek pielgrzymi z kolumn radomskich po prawie trzydziestu kilometrach drogi odpoczywać będą m.in w Radoszycach, Czermnie czy Fałkowie. Piątek był również dniem wyjścia na szlak dla pątników z Opoczna - relację z pierwszego dnia w drodze znaleźć można tutaj

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4