Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /41. Piesza Pielgrzymka Radomska/Biegiem do Matki Bożej

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Biegiem do Matki Bożej

11 sierpień 2019 / Tekst

50 osób bierze udział w ósmej Diecezjalnej Pielgrzymce Biegowej z Radomia do Częstochowy. Pielgrzymi bieg rozpoczął się przed gmachem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Wcześniej pątnicy uczestniczyli we mszy świętej.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

W tym roku biegacze będą modlić się z intencji tragicznie zmarłego ultramaratończyka Grzegorza Lasoty. - To był mój przyjaciel. Moje bieganie straciło sens. W czasie pielgrzymki będą chciał odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Będę chciał przebiec cały dystans, bez odpoczynku. Jestem na to przygotowany - powiedział Grzegorz Baćmaga:

Prosto z Mołdawii na pielgrzymkę biegową na Jasną Górę przyjechał ks. Artur Chruślak. - Jak można siedzieć w domu, kiedy pątnicy biegną do Matki Bożej? Ja od dziecka uczestniczę w różnych pielgrzymkach. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym gdzieś wypoczywać. Będę wspierał ks. Piotra Popisa, który jest przewodnikiem grupy, aby ten czas był dla nas wszystkich czasem pokuty, nawrócenia i zbliżenia się do Boga - powiedział ks. Artur Chruślak:

Organizatorem pielgrzymki jest Tadeusz Kraska ze Stowarzyszenia "Biegiem Radom!". - Są wśród nas osoby, które chcą przebiec cały dystans. Średni przebieg dzienny to ok. 40 kilometrów. Dzisiaj nocujemy w Radoszycach, a drugi odpoczynek mamy w miejscowości Garnek w pobliżu Częstochowy - powiedział Tadeusz Kraska:

W sumie 50 osób podjęło trud przebiegnięcia trasy z Radomia do Częstochowy, by tam, u stóp Czarnej Madonny złożyć swoje intencje.

Rano pielgrzymi wzięli udział we mszy świętej w kościele przy Wyższym Seminarium Duchownym. Eucharystię sprawował ks. Rafał Widuliński, proboszcz parafii Chrystusa Kapłana.

Pielgrzymi biegną w systemie 15-minutowych zmian sztafetowych oraz odcinkami biegu wspólnego.

Pielgrzymka biegowa z Radomia na Jasną Górę liczy 220 kilometrów. Na trasie występują różne nawierzchnie, głównie asfaltowe. Organizatorem jest Stowarzyszenie "Biegiem Radom!". Patronat honorowy objął bp Henryk Tomasik.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4