Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

REGION

Wóz strażacki od Enei

niedziela, 11 sierpnia 2019 21:20 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Ochotnicza Straż Pożarna w Łękawicy zyskała wóz strażacki marki Jelcz dzięki Enei Wytwarzanie. Samochód do tej pory służył na terenie Elektrowni Kozienice.

W niedzielę 11 sierpnia w Łękawicy w gminie Grabów nad Pilicą miało miejsce oficjalne przekazanie wozu strażackiego dla miejscowej jednostki Ochotnicze Straży Pożarnej. Wóz był własnością Enei Wytwarzanie, która wycofała go z eksploatacji. Dla pojazdu, który służył na terenie Elektrowni Kozienice los był łaskawy, ponieważ licznik wskazuje tylko sześć tysięcy przejechanych kilometrów. Dlatego z pewnością posłuży strażakom ochotnikom jeszcze wiele lat. – Jest to przykład nowoczesnego i gospodarnego podejścia do zarządzania majątkiem skarbu państwa – mówił Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie:

Uroczyste przekazanie kluczyków miało miejsce przed kościołem pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Brali w nich udział m.in. parlamentarzyści ziemi radomskiej: Marek Suski, Dariusz Bąk, Andrzej Kosztowniak i Anna Kwiecień, starosta kozienicki Andrzej Jung i wicestarosta Grzegorz Małaśnicki, wójt Euzebiusz Strzelczyk, a także Biskup Radomski Henryk Tomasik, który poświęcił wóz.

Zapraszamy do nas: