Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /REGION/Zapraszamy na XX Dożynki Gminy Kozienice

Informacje z regionu

Zapraszamy na XX Dożynki Gminy Kozienice

12 sierpień 2019 / Tekst

Rolnicy z gminy Kozienice podziękują za tegoroczne plony w czasie dożynek, które odbędą się w najbliższą niedzielę w Ryczywole. Będą konkursy, występy muzyczne, niespodzianki kulinarne i zabawa dożynkowa. Gwiazdą wieczoru będą Jagoda&Brylant.

Zapraszamy na XX Dożynki Gminy Kozienice
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

Tereny wiejskie gminy Kozienice to 39 wsi, w których znajduje się ponad 2600 gospodarstw rolnych. Gmina jest zróżnicowana pod względem rodzajów gleb, dlatego poszczególne części różnią się pod względem upraw. Południowy wschód to głównie zboża, natomiast Powiśle słynie z ogórka. – Oprócz tego, że ogórek jest uprawiany, jest on także przetwarzany. Czasami używamy nawet nazwy „zagłębie ogórkowe” – mówi Sylwia Wąsik, sekretarz gminy. Jeśli chodzi o zwierzęta gospodarskie to dominuje trzoda chlewna. Na terenie gminy znajduje się w tym momencie około 8 tysięcy sztuk:

Tegoroczne święto plonów w gminie Kozienic będzie miało miejsce w Ryczywole. Msza dziękczynna za zbiory odbędzie się o 12:00 w kościele pw. Świętej Katarzyny. Dalsza część dożynek odbędzie się na placu OSP. Będą tradycyjne obrzędy dożynkowe takie jak dzielenie się chlebem czy konkurs na najładniejszy wieniec. W programie artystycznym znalazły się występy takich zespołów jak: Klub Seniora RELAX, Kozienicki Duet Akordeonowy, Zespół Ludowy-Skaryszewiaki. Gwiazdą wieczoru będą Jagoda&Brylant. O 18:30 rozpocznie się zabawa dożynkowa przy muzyce zespołu Quatro Band, która potrwa do późnej nocy. – W imieniu burmistrz Piotra Kozłowskiego zachęcam wszystkich do udziału w dożynkach – zaprasza sekretarz Sylwia Wąsik:

Będą także niespodzianki kulinarne, które przygotują koła gospodyń wiejskich działających na terenie gminy. – Od zeszłego roku mamy kilka kół, które aktywnie włączają się w życie lokalne – mówi sekretarz:

Szczegółowy program dożynek znajduje się na plakacie poniżej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4