Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica

Mistrzostwa w Sławnie

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 11:59 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W Sławnie zakończyły się mistrzostwa Polski MTB w eliminatorze.

Mistrzostwa Polski MTB XCE Eliminator przeprowadzone zostały w Sławnie na trasie przy Gminnym Ośrodku Kultury. Wśród pań mistrzowski tytuł wywalczyła Gabriela Hudyka z UKS Grupy Kolarskiej Four Bike.

Wśród mężczyzn mistrzowski tytuł zdobył Stanisław Nowak z grupy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

W mistrzowskiej imprezie startowali także gospodarze z LUKS Sławno. Czwarta przyjechała do mety Julia Zięba.

Rywalizacji na trasie spróbował także Przemysław Gierczak, trener kolarzy ze Sławna. Na mecie zameldował się na siódmym miejscu.

Jak dodaje trener, kolarze ze Sławna w ubiegłym roku wywalczyli dwa złote medale w eliminatorze. Ubiegłoroczni mistrzowie Polski nie mogli jednak bronić swoich tytułów.

Ubiegłoroczni mistrzowie, czyli Marta Turoboś i Tomasz Budziński przekazali podczas dekoracji koszulki z orłem na piersi tegorocznym zwycięzcom rywalizacji.

Na trasie eliminatora ścigali się także amatorzy. Wygrał Tomasz Czerniak z Poznania, szósty był Marcin Błaszczyk, reprezentujący gospodarzy ze Sławna.

Jak podkreśla wójt Sławna Tadeusz Wojciechowski, kolarska rywalizacja przeprowadzona została na trasie, która powstała w ramach realizowanego przez gminę projektu turystycznego.

W mistrzostwach Polski w Sławnie wzięło udział około 40 zawodników. Odbyły się tu też wyścigi towarzyszące mistrzowskiej imprezie. Łącznie w kolarskich zmaganiach w Sławnie wzięło udział blisko 100 zawodników, w tym także dzieci. Nagrody i medale najlepszym, razem z wójtem, wręczał wicemarszałek województwa Grzegorz Wojciechowski.