Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Śluby wieczyste w Radomiu

Diecezja Radomska

Śluby wieczyste w Radomiu

12 sierpień 2019 / Tekst

Swoim życiem starają się wnosić tam, gdzie żyją i pracują, przesłanie Ewangelii. Mowa o członkiniach Instytutu Świeckiego Chrystusa Króla, które przeżywały swoje rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Kilkudniowe spotkanie zakończyło się uroczystością złożenia ślubów wieczystych przez jedną osobę.

foto: instchrkr.katowice.opoka.org.pl
foto: instchrkr.katowice.opoka.org.pl

Pani Grażyna, która uczestniczyła w rekolekcjach powiedziała, że głównym celem istnienia instytutu jest apostolstwo w świecie. - Zasadniczo nie podejmujemy wspólnych dzieł, chociaż czasem realizujemy razem konkretne zadania. Zazwyczaj nie mieszkamy razem. Pozostajemy we własnym środowisku rodzinnym, zawodowym, towarzyskim. Tam działamy, włączamy się w dobre inicjatywy otoczenia, zapraszamy do współpracy z nami, pomagamy sobie wzajemnie - powiedziała pani Grażyna.

W całym kraju żyje ok. 100 osób zaangażowanych w Instytut Świeckich Chrystusa Króla. Są wśród nich ludzi o różnych zawodach: lekarze, nauczyciele, prawnicy a nawet aktorzy. Pani Grażyna dodaje, że charyzmat zakorzeniony jest we wspólnym powołaniu Instytutów Świeckich. - Krótko mówiąc, oddajemy się Bogu przez modlitwę i realizację rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w zwykłych warunkach życia świeckiego, które pragniemy kształtować zgodnie z Ewangelią - stwierdziła pani Grażyna. Dodaje, że członkinie są cichymi apostołkami Chrystusowymi, nie rozgłaszają swojej przynależności do Instytutu, aby móc dotrzeć tam, gdzie osoba duchowna nie jest w stanie dotrzeć.

Główne ośrodki Instytutu Świeckich Chrystusa Króla są: w Kielcach, Poznaniu, Katowicach, Rzeszowie, Radomiu i Lublinie.

Założycielem Instytutu jest ks. Wojciech Piwowarczyk, który przez wiele lat zajmował się propagowaniem i wspieraniem misji katolickich w świecie. To kapłan diecezji kieleckiej. Był rekolekcjonistą, spowiednikiem nie tylko kapłanów, ale zakonnic i osób świeckich. Od 1944 r. gromadził wokół idei bezinteresownej służby ludziom grono żeńskiej młodzieży, która z jego inicjatywy i pod jego kierunkiem utworzyła trwałą, istniejącą do dziś wspólnotę – Instytut Chrystusa Króla. Do końca życia czuwał nad jego rozwojem. Instytut uważał za główne dzieło swego życia. Zmarł w 1992 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4