Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /41. Piesza Pielgrzymka Radomska/Jutro spotykamy się na Przeprośnej Górce

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Jutro spotykamy się na Przeprośnej Górce

12 sierpień 2019 / Tekst

W drodze jest 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Dzisiaj odwiedziliśmy pątników z kolumny ze Skarżyska-Kamiennej. Rozmawialiśmy również z pątnikami z Przysuchy i Radomia a także innych polskich miast.

Radosław Mizera
Radosław Mizera

W tym roku nastąpiła istotna zmiana w organizacji ostatniego dnia pielgrzymki. Nie będzie mszy świętej we Mstowie w godzinach porannych, a zamiast niej zaplanowano nabożeństwo pokutne w południe przy sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce. Miejsce to określane jest jako polskie San Giovanni Rotondo. Tam pielgrzymi będą mogli spożyć obiad. Wyjście na Jasną Górę rozpocznie się o godzinie 13.00. Ks. Albert Warso, ojciec duchowny pielgrzymki:

Rezygnacja z porannej mszy świętej we Mstowie spowoduje, że ostatniego dnia pielgrzymi będą mieć dłuższy nocleg. Dotychczas mieli pobudkę o 4 nad ranem. Tego dnia pielgrzymi z Radomia wezmą udział we mszy świętej o godzinie 19.30 na wałach jasnogórskich. Ks. Mirosław Kszczot, dyrektor pielgrzymki:

W drodze na Jasną Górę są pielgrzymi z Przysuchy. Część pątników maszeruje z kolumną ze Skarżyska-Kamiennej, a pozostała z kolumną radomską:

Pielgrzymka to czas modlitwy i dziękczynienia za okazane łaski Boże. W pielgrzymce idą wierni z innych polskich miast. Barbara Masłyk z Warszawy, która maszeruje w grupie z Kozienic:

Przez teren diecezji radomskiej przeszło wiele pielgrzymek z innych polskich diecezji radomskiej. Na trasie pątniczego trudu spotkaliśmy pielgrzymkę łomżyńską:

Przypomnijmy, że połączenie wszystkich kolumn radomskiej pielgrzymki odbędzie się jutro w południe na Przeprośnej Górce.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4