Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe
Dziś jest: 12 grudnia 2019

REGION

Opieka dla wszystkich dzieci z gminy Kozienice

13 sierpnia 2019, 10:58 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, pixabay.com/tolmacho
Kamil Zapora

W przyszłym roku ma ruszyć budowa przedszkola w Kozienicach. Jest to jedno z kilku działań prowadzonych przez urząd miejski mających zapewnić opiekę wszystkim dzieciom z terenu gminy.

Jak przyznaje wiceburmistrz Kozienic Mirosław Pułkowski, budowa przedszkola to wymagająca inwestycja. – To duże zadanie. Zakładamy, że zostanie utworzonych pięć oddziałów ze stoma miejscami dla przedszkola integracyjnego lub ponad setką miejsc dla standardowego – mówił burmistrz. – Myślę, że prace związane z budową żłobka czy przedszkola pozwolą na zapewnienie opieki wszystkim dzieciom z gminy – dodaje:

W tym roku mają zostać zakończone wszystkie prace koncepcyjne, natomiast w przyszłym ma ruszyć budowa. Nowe przedszkole będzie mieściło się na terenie szkoły podstawowej nr 2 i będzie połączone z nią łącznikiem. W związku z tym planowana jest budowa nowej kuchni, która obsłuży obydwa obiekty z możliwością przygotowania około 350 posiłków. Zapewni to też możliwość integracji przedszkolaków z grupami starszymi.

W obrębie przedszkola zostanie uwzględniony także plac zabaw. Budynek przedszkola ma mieć ok. 1200 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Zgodnie z założeniami ma znajdować się w nim m.in.: 5 sal dydaktycznych, szatnie, zaplecze sanitarne, kuchnia z pełnym wyposażeniem, sale do ćwiczeń i sala gimnastyczna.

Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Zapraszamy do nas: