Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe
Dziś jest: 12 grudnia 2019

RADOM

W weekend poznamy wyniki Budżetu Obywatelskiego

13 sierpnia 2019, 14:48 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

W najbliższy weekend poznamy wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2020. Ich ogłoszenie odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w muszli koncertowej w parku im. T. Kościuszki. Po ogłoszeniu wyników wystąpi znany skrzypek Bogdan Kierejsza.

- To z całą pewnością bardzo emocjonujący moment, na który czekają zarówno ci, którzy zgłaszali projekty, jak i ci, którzy na nie głosowali. Dziś możemy zdradzić, że lista zwycięskich projektów będzie wyjątkowo długa. Znajdzie się na niej około 30 pozycji. To pokazuje, jak dużą moc sprawczą ma Budżet Obywatelski - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

W tym roku radomianie zgłosili do Budżetu Obywatelskiego ponad 300 projektów. Ponad 170 z nich zostało pozytywnie zaopiniowanych i trafiło na kartę do głosowania. Projekty zostały podzielone na cztery kategorie: do 50 tys. złotych, do 400 tys. złotych, powyżej 400 tys. złotych oraz projekty instytucjonalne zgłaszane np. przez szkoły. - Oczywiście nie każdy projekt może być zwycięski, ale wszystkim, którzy zechcieli złożyć wnioski i zaangażowali się w promocję projektów należą się podziękowania. Jednocześnie zachęcam, by nawet w przypadku niepowodzenia, nie rezygnować ze swoich pomysłów i próbować je zgłaszać w przyszłym roku - dodaje Mateusz Tyczyński.

W głosowaniu wzięło udział ponad 15 tysięcy radomian. Około 11 tysięcy osób zagłosowało przez internet.

Na realizację zwycięskich projektów w przyszłym roku zostanie przeznaczona kwota 5,8 mln złotych, czyli o milion złotych więcej niż dotychczas.

Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Zapraszamy do nas: