Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Teresa od Jezusa, doktor Kościoła
Radio Plus Radom /41. Piesza Pielgrzymka Radomska/[GALERIA] Warto podejmować pielgrzymi trud!

41. Piesza Pielgrzymka Radomska.

[GALERIA] Warto podejmować pielgrzymi trud!

14 sierpień 2019 / Tekst

Pielgrzymowali na pieszo, biegiem czy na rowerach, towarzyszyły im różne intencje, a na trasie różne - mniejsze lub większe - dolegliwości. Jednak u stóp Jasnogórskiej Pani wszyscy mówią zgodnie - było warto. 

[GALERIA] Warto podejmować pielgrzymi trud!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

We wtorek, 13 sierpnia pielgrzymi z diecezji radomskiej dotarli na Jasną Górę. Na Przeprośnej Górce spotkali się pątnicy z pięciu kolumn, dotarli do nich również biegacze i rowerzyści. Tutaj już wszyscy razem odpoczywali, wzięli udział w nabożeństwie pokutnym (relacja tutaj) by za chwilę wspólnie dotrzeć na Jasną Górę (relacja z wejścia tutaj). Towarzyszyliśmy pątnikom na ostatnim odcinku trasy. Tutaj odciski i zmęczenie ustępowały miejsca radości i satysfakcji. 

Krystyna Barańska ze Skaryszewa na pielgrzymkę wybrała się już 32 raz. Jak mówi, nie wyobraża sobie wakacji bez pieszej wizyty u Jasnogórskiej Pani: 

Pan Jan z grupy nr 3 po poważnym wypadku miał nie chodzić. Za nim już dziewiąta piesza pielgrzymka: 

Drugi raz na pielgrzymkę wyszła Agnieszka Grzejszczak z grupy kozienickiej. - Nie trzeba narzekać, to pokuta - mówi: 

Kleryk Filip Kochanowski - alumn 4 roku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu zauważa, że warto iść, a czasem nawet pocierpieć, by ofiarować Jasnogórskiej Pani wszystkie niesione intencje. Kleryk pielgrzymuje ze swoją parafialną grupą nr 4 z Opoczna:

Pielgrzymka to również służba, wzajemna pomoc. Jedni wspierają się w marszu, pomagają wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba, inni oddają swoje zaangażowanie i talenty. Medycznie pielgrzymów wspierała pani Anna z grupy nr 8 z radomskich Borek, muzycznie - pani Klaudia z grupy nr 4 z Opoczna: 

Nie wszyscy mogli pozwolić sobie na tydzień w drodze, ale dojechali na Przeprośną Górkę, by choć przez chwilę stać się częścią pielgrzymkowej rodziny:

Z Przeprośnej Górki na Jasną Górę wraz z pieszymi pielgrzymami szli również pątnicy ze stowarzyszenia "Biegiem Radom", którzy na trasę wybiegli w niedzielę rano. Wśród pątników znalazł się pan Stanisław, który żałuje, że na pielgrzymkę wybrał się dopiero teraz:

Na trasie pielgrzymki nie zabrakło również rowerzystów. W stulecie parafii na rowerach na Jasną Górę pojechali rowerzyści z parafii św. Ludwika w Bliżynie. W 32 osobowej grupie rowerowych pątników był również Sławomir Młodawski. Jak zauważa, kilka dni pielgrzymki owocuje na cały rok:

41. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę medialnie patronowało Radio Plus Radom. Towarzyszyliśmy pielgrzymom na każdym etapie trasy, a efekty naszych wizyt obejrzeć i posłuchać można na naszej stronie internetowej w zakładce 41. Pielgrzymka Pielgrzymka Radomska. 

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY