Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: 08 grudnia 2019

RADOM

Poznaj przeszłość Radomia

14 sierpnia 2019, 18:52 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Będą wystawy, warsztaty, wykład, rekonstruktorzy i niespodzianki z przeszłości

1 września odbędzie się Niedziela z archeologią pn: Radom Piastów i Jagiellonów. W radomskim Muzeum oraz Kamienicy Starościńskiej na miłośników historii oraz archeologii będzie czekało wiele atrakcji. Na wydarzenie zaprasza Małgorzata Cieślak- Kopyt kierownik Działu Archeologii Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu:

Niedziela z archeologią w niedzielę, 1 września w Muzeum im Jacka Malczewskiego w Radomiu, Rynek 11 i Kamienicy Starościńskiej, ul. Grodzka 8 od godz. 12 do 18.

Organizatorzy: Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, „Rewitalizacja” Sp. z o.o., Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, Zespół Naukowy do Badań Dziejów Radomia, Stowarzyszenie Przyjaciół Radomskiej Fary, Restauracja Parkowa zapewni catering, ochłodzimy się lodami naturalnymi ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka

W Kamienicy Starościńskiej zobaczymy ekspozycję o dawnym zamku oraz prezentację ozdobnych kafli piecowych z Miasta Kazimierzowskiego. Na dziedzińcu Muzeum będziemy mogli zapoznać się obyczajami i życiem codziennym mieszkańców Starego Radomia, które będą prezentować rekonstruktorzy historyczni ze Stowarzyszenia Drużyna Grodu Piotrówka. Warsztaty archeologiczne: Zwierzaki cudaki; warsztaty tkactwa; Zostań młodym archeologiem przygotują pracownicy Muzeum.

O godz. 12.00 W ramach cyklu Skarby i tajemnice Piotrówki, wykład o innowacyjnych technologiach stosowanych w badaniach radomskich stanowisk archeologicznych poprowadzi dr hab. Rafał Zapłata z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. O godz. 16.00 nastąpi rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu Archeo-Navigator. Poznamy zwycięzców, rozdane będą nagrody!

O godz. 14.00 i 17.00 oprowadzanie po wystawie pt: Skarby i tajemnice Piotrówki

Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Zapraszamy do nas: