Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Poznaj przeszłość Radomia

Wiadomości z Radomia

Poznaj przeszłość Radomia

14 sierpień 2019 / Tekst

Będą wystawy, warsztaty, wykład, rekonstruktorzy i niespodzianki z przeszłości

Poznaj przeszłość Radomia
Radio Plus Radom

1 września odbędzie się Niedziela z archeologią pn: Radom Piastów i Jagiellonów. W radomskim Muzeum oraz Kamienicy Starościńskiej na miłośników historii oraz archeologii będzie czekało wiele atrakcji. Na wydarzenie zaprasza Małgorzata Cieślak- Kopyt kierownik Działu Archeologii Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu:

Niedziela z archeologią w niedzielę, 1 września w Muzeum im Jacka Malczewskiego w Radomiu, Rynek 11 i Kamienicy Starościńskiej, ul. Grodzka 8 od godz. 12 do 18.

Organizatorzy: Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, „Rewitalizacja” Sp. z o.o., Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, Zespół Naukowy do Badań Dziejów Radomia, Stowarzyszenie Przyjaciół Radomskiej Fary, Restauracja Parkowa zapewni catering, ochłodzimy się lodami naturalnymi ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka

W Kamienicy Starościńskiej zobaczymy ekspozycję o dawnym zamku oraz prezentację ozdobnych kafli piecowych z Miasta Kazimierzowskiego. Na dziedzińcu Muzeum będziemy mogli zapoznać się obyczajami i życiem codziennym mieszkańców Starego Radomia, które będą prezentować rekonstruktorzy historyczni ze Stowarzyszenia Drużyna Grodu Piotrówka. Warsztaty archeologiczne: Zwierzaki cudaki; warsztaty tkactwa; Zostań młodym archeologiem przygotują pracownicy Muzeum.

O godz. 12.00 W ramach cyklu Skarby i tajemnice Piotrówki, wykład o innowacyjnych technologiach stosowanych w badaniach radomskich stanowisk archeologicznych poprowadzi dr hab. Rafał Zapłata z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. O godz. 16.00 nastąpi rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu Archeo-Navigator. Poznamy zwycięzców, rozdane będą nagrody!

O godz. 14.00 i 17.00 oprowadzanie po wystawie pt: Skarby i tajemnice Piotrówki

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4