Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /RADOM/Laureaci odebrali kluczyki!

Wiadomości z Radomia.

Laureaci odebrali kluczyki!

15 sierpień 2019 / Tekst

Julita Grabowska i Mikołaj Bednarczyk - laureaci konkursu "Moje pierwsze prawo jazdy" organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Galerię Słoneczną odebrali główne nagrody. Z Radomskiego WORD-u wyjechali nowymi skuterami. 

Laureaci odebrali kluczyki!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Konkurs skierowany był do osób w wieku od 13 lat do 17 lat, które nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami na kategorię AM, A1, B1 i T. Natomiast celem konkursu jest promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadamianie zarówno dzieci jak i rodziców o tym, że poruszanie się skuterem czy motorowerem po drogach publicznych wymaga posiadania prawa jazdy kategorii AM. Organizatorami konkursu są Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Galeria Słoneczna. 

Konkurs odbył się w maju i składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej (relacja tutaj). Uczestnicy, którzy wykazali się największą wiedzą i umiejętnościami wygrali kurs prawa jazdy kategorii AM. Kiedy uporali się z egzaminem i zdobyli uprawnienia mogli otrzymać drugą część nagrody - skutery. Julita Grabowska i Mikołaj Bednarczyk - laureaci konkursu cieszą się, że nagrody w końcu do nich trafiają: 

 

- W naszym społeczeństwie funkcjonuje stereotyp, że nie potrzeba prawa jazdy, by poruszać się skuterem. Chcemy to zmienić - wyjaśnia Marcin Ciężkowski - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu: 

 

 Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat wspiera akcje organizowane przez radomski WORD. Podobnie było w przypadku konkursu "Moje pierwsze prawo jazdy". - To konkurs, który warto organizować. Nawet ci, którzy nie zdobyli nagród, musieli przygotować się do udziału w konkursie. Ta wiedza pozostanie i na pewno przyda się im jako uczestnikom ruchu drogowego - mówi Rafał Rajkowski - wicemarszałek województwa mazowieckiego i przyznaje, że wysoki poziom konkursu odczuł na własnej skórze: 

 

 Organizatorzy już dziś zapowiadają kolejną edycję konkursu. 

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY